ВОЛОДИМИР ШУЛЬМЕЙСТЕР: «ЧИСЛЕННІ ПОБОРИ У ПОРТАХ Б’ЮТЬ І ПО БІЗНЕСМЕНАХ, І ПО ДЕРЖАВІ»

Володимир Шульмейстер

Колосальні ресурси для розвитку морської інфраструктури сьогодні використовуються вкрай неефективно. Більше того, профільне міністерство, що мало б зосередитися на вирішенні проблем, навпаки, часом ставить комерсантам палки у колеса. Тож бізнес, який працює у галузі, громадські діячі, експерти оформили свої претензії і побажання у відкритому листі до Президента України та прем’єр-міністра. Усе викладено чітко, структуровано, з прізвищами і цифрами.

Бізнесменам морської галузі, асоціаціям, у які вони об’єдналися, «накипіло» те, що Міністерство інфраструктури сьогодні, дискредитуючи себе, нав’язує правила, що аж ніяк не сприяють веденню бізнесу, призводить до відтоку інвестицій з країни. Ми втрачаємо вантажопотоки, які могли б наповнювати вітчизняний бюджет. Море – частина кровоносної системи держави, а якщо вантаж не приходить у порт, він відповідно не перевозиться потім автомобілями чи залізницею, відтак страждає весь транспорт.

Замість того, аби створювати прийнятну для ведення бізнесу атмосферу, чиновники сприяють такому собі викачуванню грошей з комерсантів через різноманітні структури. Наприклад, через Держекоінспекцію. Коли у 2015 році я працював у Міністерстві інфраструктури, за моїми підрахунками, близько 25-30 мільйонів доларів щороку готівкою осідали у кишенях через дану структуру. Тоді нам у значній мірі вдалося вирішити цю проблему, але минуло кілька років, і побори знову повернулися. І, зокрема, ці побори стали однією з причин, чому комерсанти вирішили звернутися до найвищих посадовців країни за підтримкою.

Бізнесмени – як вода. Вони завжди шукають шляхи, як швидше, дешевше, більш вигідно та безпечно вести свою підприємницьку діяльність. Коли вони стикаються у портах зі згаданими вже «екологами» чи морською адміністрацією, у них зникає будь-яке бажання працювати у галузі. Адже вони бачать проблеми і одразу оцифровують їх – чітко визначають свої втрати.

«Бізнес-Варта», як громадська організація, що захищає відповідальних підприємців, прийняла рішення приєднатися до відкритого листа. Фактично ми є виразниками тих сподівань, які сьогодні мають бізнесмени. І ми зробимо все належне, аби комерсантів почули.

На мою думку, ті питання, що піднімаються у листі, вирішуються доволі швидко. Потрібна лише політична воля вищого керівництва країни. Звісно, багато хто буде опиратися прогресу у галузі. Адже, вирішення проблем перекриє потоки грошей, які викачуються з бізнесу. Ті кошти, що осідають сьогодні у кишенях, або залишаться у бізнесу, або підуть у державний бюджет. Тому у мене присутній певний скептицизм щодо позитивної реакції влади, але нічого не робити теж не вихід. Ми маємо боротися, піднімати питання, привертати до них увагу громадськості, підприємців з інших галузей. Принаймні, ми покажемо, що у такий спосіб можна звертатися до керівництва країни зі своїми проблемами і побажаннями.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Володимир Шульмейстер
2
Без інвестицій, освіти та кадрів: знищення системи дипломування моряків б’є по морському бізнесу

Україна щорічно потребує величезних кредитів, які ми беремо з великими труднощами у МВФ та інших міжнародних фінансових інститутах. Також беремо дорогі гроші за допомогою залучення через державні облігації (ОВДП). Чому виникає потреба у цих кредитах? Тому що через відсутність прозорості у державі та захисту прав власності, інвестори до нас не …

Володимир Шульмейстер
Презентації учасників Антирейдерського форуму «Бізнес проти знищення держави»: Володимир Шульмейстер

Задля тих, хто не зміг взяти участь у форумі, а також для тих, хто був, але має бажання більш детально вивчити озвучену інформацію, ми публікуємо презентації учасників. Під час третьої панелі заходу, на якій обговорювалися проблеми інфраструктурної галузі, модератор Володимир Шульмейстер – перший заступник міністра інфраструктури (2014-15 рр), Член Ради …

Володимир Шульмейстер
Володимир Шульмейстер закликає обговорити існуючі проблеми та шляхи їхнього подолання на Антирейдерському форумі «Бізнес проти знищення держави» 5 грудня 2018 року.

Подолати незаконні захоплення підприємств та тиск збоку державних органів бізнес може лише тоді, коли об’єднається. Коли влада почне чути проблеми підприємців: від дрібних фермерів до власників великої міжнародної компанії. Коли всі правоохоронці стануть на бік права і виконуватимуть свої обов’язки. Член Ради ГО «Бізнес-Варта», перший заступник міністра інфраструктури (2014-15 рр.) …