Відкрите звернення народного депутата України та голови Ради ГО «Бізнес – Варта» Івана Мірошніченка до Президента України!

Іван Мірошніченко

Шановний пане Президенте,
дотримайтесь свого слова і підпишіть законопроект №7403-д!

 

Шановний Петре Олексійовичу! Вже майже три місяці у Вас на підписанні перебуває прийнятий парламентом ще 22 травня 2018 року законопроект №7403-д, який дає право аграріям на отримання відшкодування ПДВ при експорті вирощених ними сої та ріпаку. Втім Ви його і досі не завізували!

Ситуація викликає подив і нерозуміння, адже саме Ви, як глава держави, одразу розділили стурбованість аграріїв, коли в них у бюджетну нiч депутати забрали з кишенi близько 16 млрд гривень щороку та переклали в кишенi десятків переробникiв. Ніхто ж не проти підтримки переробників, але не за рахунок товаровиробників, і чому лише в олійно-жировій галузі. Скасування відшкодування експортного ПДВ для аграрiïв наприкінці 2017 року – це безпрецедентна, лобiстська, дескримiнацiйна норма, яку прийняли в бюджетну ніч з рядом порушень (процедури голосування законів та навiть – мiжнародних угод).

Аби відновити справедливість, повернути відшкодування ПДВ усім учасникам ринку та зберегти кошти дрібних та середніх аграріїв (про захист інтересів яких Ви також постійно говорите), для повернення справедливої закупівельної цiни виробнику на сою та ріпак, фермери взимку виходили на страйки та перекривали дороги, проводили мітинги під Радою, проводили форуми, тобто усіма доступними їм засобами боролися за вiдмiну ганебних законодавчих норм. Мною, разом з iншими депутатами, був розроблений законопроект №7403, пізніше №7403-2, який підтримали 15 обласних рад, аграрний комiтет, усі найбільші асоціації і низка міжнародних установ.

Проте податковий комітет розробив свій законопроект №7403-д. У результаті парламентарі погодилися на цей компроміс «меншого зла» і проголосували за нього. Однак Ви не підписуєте навiть цей документ. Час затягування працює проти виробника та всіх учасників ринку. Втрати вже несуть фермери, бо проблемi вже рiк. Зло зробили декiлька людей за 1 годину під час голосування за бюджет 2018 року вночi, а виправляти доводиться десяткам тисяч людей: депутатам, обласним радам, асоцiацiям вже майже рік. За цей час неодноразово провідні аграрні асоціації, учасники профільних форумів, а також і народні депутати, зверталися до Вас із проханням підписання цього законопроекту. Однак звернення, мабуть, не доходять, а проект або «випав» із Вашого поля зору, або сильне лобі заважає його пiдписати.

1 вересня вже скоро, а форвардні контракти на сою «заморожені» місяцями через непідписання законопроекту та зниженi закупівельні цiни на ринку для товаровиробника. Що або хто є причиною такого зволікання? Дайте вiдповiдь усім аграрiям та учасникам ринку, включно з мiжнародними ринками.

Невже Ви бажаєте, щоб аграрії вже вкотре вдалися до перекриття автошляхів? Або на цей раз уже Вашої Адміністрації?!

Ви обіцяли підтримати і не допустити збитків в 16 млрд грн, тож підпишіть закон, який зменшить втрати виробникiв.

На жаль, практика невчасного пiдписання стала звичною нормою. У нашому випадку потужне лобi бореться з аграрiями за ïхній же рахунок. Терпіння і очікування сільгосптоваровиробників не безмежні! Усі строки уже минули, навіть нерозумні!

То коли ж буде підписано законопроект №7403-д?

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
Дід Мороз з ДФС приніс аграріям під ялинку невтішні “подарунки”

Поки відбувалися активні приготування до новорічних та різдвяних свят, аграрії під своїми ялинками помітили доволі дивний та чудернацький пакунок. Державна фіскальна служба акурат перед Новим Роком у своєму листі профільній олійній асоціації «Укроліяпром» висловила свою чергову новаторську пропозицію. Аргументуючи необхідністю стимулювання виходу із тіньової сфери частини виробників зерна й олії, …

Іван Мірошніченко
АГРАРНЕ ЗАДЗЕРКАЛЛЯ

Продовжити мораторій на торгівлю землями сільськогосподарського призначення. Проект №… Один, другий, третій, п’ятий…Мега-історія відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні триває. Продовження — у Верховній Раді в третю декаду грудня. Паралельно рейдерство в аграрному секторі набирає обертів. За офіційними даними ГПУ, в 2017 році було близько 800 випадків незаконного поглинання або рейдерства, …

Іван Мірошніченко
Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні

Ринок землі в Україні існує. Викривлений, «сірий», з великими ризиками. А фермерам потрібний нормальний ринок. При якому вони були б захищені і могли б нормально працювати. Водночас, Верховна Рада змушена ще на рік продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Через те, що так і не розробили законопроект, який би врегулював …