Виступ Тетяни Козаченко на Комітеті з питань запобігання і протидії корупції

Тетяна Козаченко

Мало хто сьогодні може так нашкодити бізнесу, як державні реєстратори, великої частини яких насправді не існує у природі. На засіданні Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції адвокат, член Ради ГО «Бізнес-Варта» Тетяна Козаченко розповіла, як сьогодні працюють реєстратори, як їх «покриває» Міністерство юстиції, і які дії необхідно прийняти, аби припинити свавілля.

– Ми всі знаємо, що відбувається в Україні. Скажімо, у 2012 році, щоб вирішити питання у прокуратурі, куратором був Артем Пшонка – син Віктора Пшонки (колишнього Генерального прокурора України). Це доведено на сьогодні? Ні. Але всі це знають. Що завжди є куратори.

– Питання із Міністерством юстиції вирішуються поза межами Мін’юсту. Це є публічна інформація.

– Не потрібно навіть вносити зміни до законів, треба внести зміну до Постанови Кабінету Міністрів №990 (Про затвердження Порядку здійснення контролю у сфері державної реєстрації). Коли призначили мільйонні зарплати державним виконавцям, то вони постанову Кабміну змінили за день.

– Моніторингу реєстраторів немає. Зробили децентралізацію і роздали повноваження комунальним підприємствам, яких не існує в природі. Їх навіть не знають місцеві органи влади.

– Реєстратор Грицай о 23-00 провів реєстрацію у центрі Києва: взяв і просто «перекинув» будівлю у 1000 м2 на інших осіб. А цієї людини не існує в природі.

– Ми по ТОВ «НЕСТ» повернули завод людям, а невідомий реєстратор відкрив профайл, і ніхто не може в усій країні нічого зробити, поки цей файл відкритий. Цього реєстратора не існує в природі. А Міністерство юстиції порушень на бачить.

– Переоформили завод на мийника машин, якого сьогодні вже в живих немає, у реєстраційній справі відсутні оригінали документів. Хто повинен відповідати? Міністерство юстиції порушень не знайшло.

– На нижніх рівнях домагатися правди неможливо. Це – питання міністра. Ми бачимо, що у Комісію Мін’юсту не входить жодний представник громадськості.

– Моя пропозиція: створення робочої групи, напрацювання конкретних дій і через Кабінет Міністрів проведення змін до Постанови уряду.