“Прес-конференція ГО “Бізнес – Варта” та представників «Павлоградзернопродукт» щодо блокування господарської діяльності підприємства”

19 вересня 2018 року в інформаційному агентстві «УНІАН» відбулася прес-конференція засновника ТОВ «Павлоградзернопродукт» Руслана Грицишина , заступника директора цього підприємства Кирила Бондаренка та директора ГО «Бізнес-Варта» Ольги Матвіївої, які на прикладі ТОВ «Павлоградзернопродукт» розказали, як сьогодні відбувається блокування господарської діяльності підприємств, використовуючи підроблені судові рішення, тиск збоку Державної фіскальної служби та бездіяльність прокуратури різних рівнів аж до Генеральної. У заході також взяли участь народний депутат України, Голова Ради ГО «Бізнес-Варти» Іван Мірошніченко та Ганна Рожневакерівник відділу продажу Дніпропетровського регіону OTP-BANK, який потрапив у складну ситуацію, через те, що мав виконувати рішення на основі підроблених документів.

16 липня цього року Державна фіскальна служба заблокувала рахунки ТОВ «Павлоградзернопродукт», мотивуючи це арештом, який наклав Печерський суд міста Києва. Також 26 липня підприємство отримало від обслуговуючих банків повідомлення про надходження їм на виконання ухвал слідчого судді Богунського районного суду міста Житомира про арешт грошових коштів на банківських рахунках підприємства.

Після звернень до зазначених судів було встановлено, що подібні ухвали вони не виносили, тобто вони є підробленими. Більше того, у справі також фігурують підроблені вимоги Генеральної прокуратури України, що були спрямовані до ділових партнерів ТОВ «Павлоградзернопродукт». Через бездіяльність та бюрократизм Державна фіскальна служба протягом довгого часу продовжувала блокувати рахунки підприємства. Коли ж нарешті блокування було знято, за кілька днів 4 вересня з’явилася чергова ухвала, цього разу Старовижівського районного суду Волинської області, і знову було заблоковано рахунки «Павлоградзернопродукту». Сам суд 11 вересня підтвердив, що й ця ухвала є підробленою. За весь цей час підприємство було позбавлено можливості проводити господарську діяльність у найбільш активний період. Крім того, воно несло серйозні фінансові та репутаційні втрати.

Численні звернення до правоохоронних органів, розмови з представниками влади різних рівнів результату не дають. Хтось «жонглює» судовими рішеннями по всій країні, а відповідні органи не могли зупинити беззаконня.

У вступному слові директор «Бізнес-Варти» Ольга Матвіїва розповіла, що ТОВ «Павлоградзернопродукт» звернувся до «Бізнес-Варти» під час ІІ Антирейдерського форуму 3-го серпня цього року. Організація одразу включилася у роботу, надавала максимальну підтримку. За її словами, надзвичайно важливо, що сьогодні, коли у бізнесу з’являються проблеми, він починає виходити у публічний простір. «Навіть ті, хто ще раніше не хотіли світитися, аби це не вплинуло на їхню діяльність, зрозуміли, що розголос необхідний, щоб змусити чиновників ворушитися. Для того, щоб попередити інші підприємства: таке може торкнутися кожного. А від цього страждає вся країна», – підкреслила вона.

«Лише за останній тиждень «Бізнес-Варта» працювала у режимі «швидкої допомоги», коли з Харкова, де відбивали рейдерів від ФГ «Строгого», не встигали доїхати додому і мчали у Миронівський район Київської області. І ще, ще, ще». – розказав народний депутат, Голова Ради «Бізнес-Варти» Іван Мірошніченко. За його словами, попри всю ту активну роботу, яка триває сьогодні, стан речей щодо рейдерства не покращується. І це відбувається не в останню чергу через дії чи бездіяльність державних органів, правоохоронців тощо. Часто буває так, що є законні рішення, а відповідальні органи не діють. А у випадку з ТОВ «Павлоградзернопродукт» навпаки, є підроблені документи, а державна машина працює як годинник!

Засновник ТОВ «Павлоградзернопродукт» Руслан Грицишин більш детально розповів про роботу підприємства. Зокрема, про те, що воно працює з 2002 року, на ньому працевлаштовані близько 300 осіб, що підприємство є бюджетоутворюючим. У 2015-2017 рр. до різних фондів було сплачено 45 млн. грн. податків. За останні два роки у саме підприємство було інвестовано близько 70 млн. грн. Тож блокування такого бізнесу – це удар по регіону. «А чиновники не поспішають допомагати. Сподівання лише на громадськість і публічність», – заявив Руслан Грицишин.

У свою чергу заступник директора підприємства Кирило Бондаренко розповів про історію конфлікту. «Ми активно розвивалися, і десь у глибині душі чекали, що нами хтось зацікавиться. Але не підозрювали, що саме таким чином нам встромлятимуть палки у колеса», – визнав він, підкресливши, що рішення про блокування рахунків підприємства приймалося за лічені хвилини, а ось їхнє скасування займало тижні.  За словами пана Бондаренка, сьогодні ТОВ «Павлоградзернопродукт» працює, виконує усі зобов’язання, але цілком припустимо, що тиск на підприємство не припиниться. Можливо, поки що просто перевіряли на міцність. Він заявив, що Товариство готове тісно співпрацювати зі слідством, але чомусь на сьогодні по відкритих кримінальних справах ще навіть не призначено слідчих, і не проводяться жодні слідчі дії.

Ганна Рожнева – керівник відділу продажу Дніпропетровського регіону OTP-BANK, який є діловим партнером ТОВ «Павлоградзернопродукт» наголосила, що з подібною ситуацією банки стикнулися вперше, тож не мали жодної стратегії, як реагувати. Адже з одного боку є законодавство, яке треба виконувати, а з іншого – клієнти мають бути захищеними.

«Коли до нас у черговий раз надійшли документи про арешт рахунків ТОВ «Павлоградзернопродукт», ми вирішили самостійно перевіряти їхню справжність і звернулися до суду, чиїм рішенням прикривалися. Так ми самі встановили факт підробки. Згодом ми вже почали досліджувати печатки на документах і бачили помилки», – розповіла Ганна Рожнева.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *