МІН’ЮСТ ПРОДОВЖУЄ СТВОРЮВАТИ ШПАРИНИ ДЛЯ РЕЙДЕРІВ

Руслан Сидорович

Законопроект №9140, яким Міністерство юстиції пропонує дозволити людям без відповідного досвіду і знань здійснювати нотаріальні дії по всій країні, зараз знаходиться на ознайомленні народних депутатів України. Ми маємо надію, що вони поставляться до нього зважено, зі здоровим глуздом і не допустять його прийняття. Адже коли сьогодні ми маємо 3-4 звернення на тиждень від підприємців про те, що у них відбуваються рейдерські захоплення, то розуміємо, наскільки зросте ця кількість, якщо Мін’юст «протягне» даний законопроект. Які загрози приховує у собі документ, розказав народний депутат України, бізнес-омбудсмен «Бізнес-Варти» Руслан Сидорович.

– Зареєстрований у Верховній Раді законопроект №9140 є катастрофою для бізнесу. Цим законопроектом Міністерство юстиції начебто демонструє, що хоче вирішити проблему доступу до нотаріальних послуг у сільській місцевості. Але при цьому відкриває фактично чергову хвилю рейдерства.

– Замість того, щоб створювати місця для державних нотаріусів (що не потребує внесення змін до жодних законів) Міністерство юстиції фактично повертається до Реєстраційної палати, яка, як всім відомо, колись була корупційною годівницею.

– Пропонується, що якісь не до кінця зрозумілі уповноважені особи від органів юстиції здійснюватимуть дії, пов’язані з договорами купівлі-продажу майна.

– На сьогоднішній день маємо хвилю рейдерства, яка пов’язана з тим, що державні реєстратори від імені комунальних підприємств, від їхніх філій переписують активи, підприємства тощо. Ця годівничка помаленьку швидше за все незабаром буде прикрита. Але Мін’юст пропонує її замінити на іншу.

– Люди без відповідного досвіду, без відповідних знань матимуть можливість фактично здійснювати нотаріальні дії по усій Україні. Тому що прив’язка до села у законопроекті є дуже умовною. Їм буде дозволено посвідчувати договори купівлі-продажу без здійснення усього необхідного переліку дій, які гарантували б правомірність таких дій.

– На сьогоднішній день ми маємо позицію Нотаріальної палати, багатьох юристів, антикорупційних організацій, які категорично проти прийняття даного законопроекту. Від групи народних депутатів на сьогоднішній день вже є сформована чітка позиція: «Ні! Законопроекту №9140». Його прийняття посилить хвилю рейдерства, тиск на бізнес, замість того, щоб навпаки прикрити ті шпарини, які дозволяють сьогодні грабувати підприємців.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович: Рейдерство – виклик конституційним засадам існування держави

Як народний депутат України та член Громадської організації «Бізнес-Варта» я вважаю, що за останні роки ситуація з рейдерством у країні набула надзвичайно небезпечного рівня, загрожує безпеці існування держави в цілому. Оскільки стаття 41 Конституції України говорить про те, що ніхто не може бути протиправно позбавлений власності, а право приватної власності …

Руслан Сидорович
«Рішення КС – поганий сигнал для суспільства і західних партнерів». Руслан Сидорович

Визнання Конституційним судом неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання чиновників за незаконне збагачення, на думку народного депутата, та бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес – Варта» Руслана Сидоровича – це дуже поганий сигнал для суспільства і наших західних партнерів в умовах, коли і так корупціонери почувають себе дуже комфортно.Також Сидорович роз’яснив …

Руслан Сидорович
Коментар народного депутата, бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес-Варта» Руслана Сидоровича до того, що Верховна Рада не підтримала законопроект №8121 у редакції, запропонованій профільним комітетом:

Законопроект №8121 був покликаний ліквідувати незаконні рейдерські схеми, спрямовані, зокрема, на власників земельних ділянок. Саме тому він розглядався комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин. Робота над ним тривала півтора року. Його затвердив комітет, свій позитивний висновок дало Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради, його було погоджено з представниками …