Прес-конференція ГО «Бізнес – Варта» та ПАТ “Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів». ПОСТ-РЕЛІЗ

Події

2 жовтня в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена останнім подіям, що відбуваються навколо рейдерського захоплення ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів». У заході взяли участь власник комбінату, доктор технічних наук, професор Георгій Сажинов, адвокат підприємства Дмитро Моргун, Голова Ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський, народні депутати України Іван Мірошніченко, Леонід Козаченко та Руслан Сидорович, директор ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва.

У вступному слові Ольга Матвіїва нагадала, що справа ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» тричі розглядалася на Міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств при Кабінеті міністрів України, де було чітко визнано факт рейдерства, досліджено усі документи, називалися імена виконавців і замовників злочину.

28 вересня на території комбінату слідчі Головного слідчого управління Нацполіції провели обшук, на який законні власники, адвокати та члени ГО «Бізнес-варта» покладали великі надії, адже за його результатами майно підприємства мало бути передане на відповідальне зберігання потерпілим. На жаль, слідчі повелися доволі дивно: не допустили ані власників, ані адвокатів на територію, водночас доволі дружньо спілкувалися із рейдерами, дозволяли їм заходити на завод і виходити з нього під час проведення слідчих дій. Жодної ухвали чи постанови законним власникам вони не надали.

Крім того, протягом усього дня рейдери здійснювали масовану медіа-атаку. У різних ЗМІ з’явилася абсолютно недостовірна інформація, що мала на меті дискредитувати власників і налаштувати проти них громадську думку. На жаль, деякі журналісти піддалися на цю провокацію і випустили статті та сюжети, зроблені під диктовку рейдерів. «Ми закликаємо засоби масової інформації бути партнерами держави і закону, допомагати розслідувати злочини, а не сприяти їм, висвітлювати чесну, а не спотворену інформацію», – звернулася Ольга Матвіїва.

Власник ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячого харчування» Георгій Сажинов розповів, що придбав підприємство у 2005 році за 15 млн. дол. Задля збільшення потужностей комбінату та задля виходу на експорт було проведено його реконструкцію, вкладено десятки мільйонів доларів інвестицій. «Більше того, за 10 років діяльності, до рейдерського захоплення, ми не забирали прибуток з комбінату, а спрямовували його на розвиток. А це ще близько двох мільйонів доларів щороку», – зазначив Георгій Сажинов, додавши, що у планах власників було вивести на український ринок абсолютно нові унікальні для нашої країни продукти, деякі з яких доводиться сьогодні закупати за кордоном.

Схему рейдерського захоплення розказав і пояснив адвокат ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячого харчування» Дмитро Моргун. За його словами, все, що відбувалося з підприємством, напряму вказує на злочин. Хоча рейдери сьогодні кажуть, що Георгій Сажинов продав їм комбінат, а сьогодні намагається його повернути незаконним шляхом, їхні слова абсолютно розходяться з тим, що відбулося насправді. Дмитро Моргун наголосив: «Якщо рейдери все зробили законно, як вони кажуть, то навіщо їм тоді намагатися усіма можливими шляхами намагатися легалізувати свої дії? Зокрема, шляхом закриття та банкрутства підприємств, які були задіяні у схемі. Де гроші, за які, як вони кажуть, було придбано підприємство?» За словами адвоката, на днях вже збігає три роки з моменту захоплення, і на законних підставах рейдери скоро можуть почати знищувати документацію. І якщо правоохоронці продовжать і надалі діяти украй повільно, то лишатиметься дедалі менше засобів для повернення комбінату законним власникам.

Народний депутат України, Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошниченко назвав ситуацію із ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» яскравим прикладом бездіяльності влади і силових структур, які чомусь найчастіше задіють усі свої важелі впливу не тоді, коли цього потребує постраждалий бізнес, а тоді, коли це грає на руку злочинцям. Він визнав, ще рейдерське захоплення комбінату було дуже професійно організованим і проведеним. Зокрема, це стосується і ганебної медіа-кампанії проти власника підприємства, який живе в Україні, інвестує в України, сплачує податки до нашого бюджету, створює робочі місця для громадян України. «Необхідно об’єднуватися з іншими депутатами і звертатися до Президента України, бо проблема рейдерства і незахищеності бізнесу вже сягнула катастрофічних масштабів. Хоч деякі чиновники і кажуть, що рейдерства немає, але навіть Генеральна прокуратура визнає вже 400 випадків на рік. Треба протидіяти, треба питати з тих, хто міг вирішити проблему і не робив цього, гальмував слідство», – переконаний Іван Мірошниченко.

Підтвердив слова свого колеги по депутатському корпусу і бізнес-омбудсмен ГО «Бізнес-Варта» Леонід Козаченко. Він певен, що поки не почнуть отримувати належне покарання злочинці, рейдерство лише процвітатиме. По всіх ланках винні мають бути притягнуті до відповідальності: від державних реєстраторів, до правоохоронців і суддів, які приймають часом заангажовані корупційні рішення. Народний депутат заявив: «Прикриваючись «таємницею слідства» сьогодні правоохоронці відмовляються пояснювати, чому здавалося б зрозумілі справи розслідуються роками, чому вони їх гальмують чи «футболять» від одного відомства до іншого».

Що відбувається на комбінаті сьогодні, зі слів працівників розказав Голова Ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський, який також був присутній біля території підприємства 28 вересня, коли там відбувався обшук. За його словами, колектив заляканий, усі бояться втратити робочі місця. Більше того, вони повідомляють про те, що рейдери розікрали і розпиляли на метал вартісне обладнання. А це разом зі звільненням провідних спеціалістів ставить під загрозу якість продукції, яку сьогодні реалізує комбінат, тим самим наражаючи на небезпеку її споживачів – маленьких дітей.

Відомий юрист,народний депутат України, бізнес-омбудсмен ГО «Бізнес-Варта» Руслан Сидорович дав свою фахову оцінку ситуації. «Кожен юрист, коли подивиться, як відбувалося відчуження майна ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів», одразу побачить крадіжку. Вона аж світиться! Схема доволі стандартна і непоодинока, тож бачиш порядок дій – розумієш, що відбулося, – зазначив він, підкресливши, – Рейдерство сьогодні загрожує існуванню держави. Адже лише та країна, яка може забезпечити безпеку бізнесу, може стати успішною. Приватна власність має бути недоторканою».
Відповідаючи на запитання журналістів члени «Бізнес-Варти» зазначили, що ця організація створювалась не від хорошого життя, а саме для захисту бізнесу, зокрема, від рейдерів. На жаль, владні органи такої безпеки забезпечити не можуть, тож людям варто об’єднуватися. Сьогодні підприємці вже створюють власні охоронні фірми, аби захиститися – перебирають на себе функції силових структур. Іван Мірошніченко наголосив, що поранені і загиблі під час рейдерських захоплень на совісті керівників правоохоронних органів, які не проявили достатньо волі і характеру, щоб своєчасно зупинити злочини.

Біографічна довідка власника заводу:
Сажинов Георгій Юрійович, 1962 р.н. Доктор технічних наук, Лауреат Державної премії у галузі науки та техніки. Збудував «з нуля» два заводи дитячого та клінічного харчування: у Росії і Новій Зеландії. Провів модернізацію на 5 заводах дитячого харчування у Росії, Україні та Естонії. Володіє більш ніж 50 патентами у галузі виробництва дитячого лікувального та клінічного харчування. Є автором підручника з технології виробництва молочних продуктів і дитячого харчування для вузів та 6 наукових монографій. Одружений, має доньку.
– У 1984 р. закінчив Ленінградський Технологічний Інститут Холодильної Промисловістю за спеціальністю «інженер-технолог молочної промисловості», спеціалізація – дитяче харчування.
– Після закінчення інституту працював у Білорусії інженером-технологом на Волковиському молококонсервному комбінаті дитячого харчування.
– У 1988 р. у Москві вступив до аспірантури при Всесоюзному Науково-дослідницькому інституті дитячого харчування, де у 1991 р. захистив дисертацію.
– У 1991 засновує науково-виробничу фірму «Нутрітек», що займалася розробкою і виробництвом дитячого та клінічного харчування.
– У 1996 р. був запрошений на роботу в уряді. Спочатку працював керівником управління дитячого та спеціального харчування Міністерства сільського господарства, де розробляв, а потім керував реалізацією Федеральної програми «Розвиток індустрії дитячого харчування». Потім очолив департамент харчової промисловості.
– У 2000-2002 рр. – начальник департаменту розвитку агропромислового комплексу Апарату Уряду.
– У 2002-2004 рр. – заступник міністра сільського господарства.
– У 2004 р. залишив уряд і очолив Раду директорів компанії «Група Нутрітек» – найбільшого виробника дитячого та клінічного харчування.
– З 2009 року – президент інвестиційної компанії «Інтеркапітал Групп», основні інвестиційна діяльність якої спрямована на наукові розробки та розвиток виробництва дитячого та клінічного харчування.