Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні

Іван Мірошніченко

Ринок землі в Україні існує. Викривлений, «сірий», з великими ризиками. А фермерам потрібний нормальний ринок. При якому вони були б захищені і могли б нормально працювати. Водночас, Верховна Рада змушена ще на рік продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Через те, що так і не розробили законопроект, який би врегулював усі пов’язані із ринком землі питання. Докладніше – у виступі народного депутата, Голови Ради ГО «Бізнес-Варта» Івана Мірошніченка на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 18 грудня.

 • Ми втратили наш шанс, нашу можливість зробити історичне рішення, пов’язане із ринком землі. І на жаль, вже не встигнемо цього зробити.
 • Протягом чотирьох років ми обговорювали, що наш Комітет є найбільш професійним. Члени Комітету гарно знають тематику, питання землі. І ми були здатні прийняти усі необхідні рішення. Але маємо констатувати, що нам не вдасться увійти в історію.
 • Лише ми вже вчетверте продовжуємо мораторій. Тож усі розмови про «тимчасові» обмеження насправді не про тимчасове, бо мораторій діє вже 18 років.
 • Ми живемо в антилогічному задзеркаллі, яке самі створили для економіки і для людей. Подовжуємо те, що самі критикуємо.
 • Це правда, що в селі не все добре. Ми це визнаємо, але продовжуємо мораторій, який до цього призвів.
 • Кажуть, що фермери не підтримують ринок землі, але це неправда. Адже вони хочуть мати право передавати землю в спадщину. Вони працюють на землі і хочуть нею володіти.
 • Існує два основні страхи: де взяти гроші, коли буде ринок, і як захистити права, щоб не рейданули чи не вкрали. І саме вирішенням цього ми мали займатися.
 • Є різноманітні проекти, зокрема, ЄБРР, Світового банку. Тож проблему з тим, де взяти гроші, можна вирішити.
 • Закон, який ми повинні були розробити, мав би дати гарантію і власникам землі, і тим, хто на ній працює, що вони будуть конкурентні, що вони знатимуть, де знайти кошти.
 • Більше мільйона власників земель вже померли, не встигнувши скористатися своїм правом власності.
 • І коли кажуть, що ринку немає, це неправда, бо він є. Псевдоринок. Через корпоративні права, через угоди про емфітевзис, через застави тощо.
 • Нам не робить честі, що ми змушені на рік продовжувати мораторій, бо не врегулювали законодавчо, як захистити землевласників.
 • У сесійній залі я не підтримуватиму законопроект про продовження мораторію.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
Дід Мороз з ДФС приніс аграріям під ялинку невтішні “подарунки”

Поки відбувалися активні приготування до новорічних та різдвяних свят, аграрії під своїми ялинками помітили доволі дивний та чудернацький пакунок. Державна фіскальна служба акурат перед Новим Роком у своєму листі профільній олійній асоціації «Укроліяпром» висловила свою чергову новаторську пропозицію. Аргументуючи необхідністю стимулювання виходу із тіньової сфери частини виробників зерна й олії, …

Іван Мірошніченко
АГРАРНЕ ЗАДЗЕРКАЛЛЯ

Продовжити мораторій на торгівлю землями сільськогосподарського призначення. Проект №… Один, другий, третій, п’ятий…Мега-історія відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні триває. Продовження — у Верховній Раді в третю декаду грудня. Паралельно рейдерство в аграрному секторі набирає обертів. За офіційними даними ГПУ, в 2017 році було близько 800 випадків незаконного поглинання або рейдерства, …

Іван Мірошніченко
В Україні є багато цікавих для Китаю агропроектів на суму $1-1,5 млрд

Україна та Китай наводять торгові мости. Після візиту української делегації та бізнесу на міжнародну виставку «China International Import Expo-2018» всі повернулися з обережним оптимізмом. Так, перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував віце-прем’єрові Держради (уряду) Китайської Народної Республіки Лю Хе розпочати перемовини про  створення Зони вільної торгівлі. …