Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні

Іван Мірошніченко

Ринок землі в Україні існує. Викривлений, «сірий», з великими ризиками. А фермерам потрібний нормальний ринок. При якому вони були б захищені і могли б нормально працювати. Водночас, Верховна Рада змушена ще на рік продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Через те, що так і не розробили законопроект, який би врегулював усі пов’язані із ринком землі питання. Докладніше – у виступі народного депутата, Голови Ради ГО «Бізнес-Варта» Івана Мірошніченка на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 18 грудня.

 • Ми втратили наш шанс, нашу можливість зробити історичне рішення, пов’язане із ринком землі. І на жаль, вже не встигнемо цього зробити.
 • Протягом чотирьох років ми обговорювали, що наш Комітет є найбільш професійним. Члени Комітету гарно знають тематику, питання землі. І ми були здатні прийняти усі необхідні рішення. Але маємо констатувати, що нам не вдасться увійти в історію.
 • Лише ми вже вчетверте продовжуємо мораторій. Тож усі розмови про «тимчасові» обмеження насправді не про тимчасове, бо мораторій діє вже 18 років.
 • Ми живемо в антилогічному задзеркаллі, яке самі створили для економіки і для людей. Подовжуємо те, що самі критикуємо.
 • Це правда, що в селі не все добре. Ми це визнаємо, але продовжуємо мораторій, який до цього призвів.
 • Кажуть, що фермери не підтримують ринок землі, але це неправда. Адже вони хочуть мати право передавати землю в спадщину. Вони працюють на землі і хочуть нею володіти.
 • Існує два основні страхи: де взяти гроші, коли буде ринок, і як захистити права, щоб не рейданули чи не вкрали. І саме вирішенням цього ми мали займатися.
 • Є різноманітні проекти, зокрема, ЄБРР, Світового банку. Тож проблему з тим, де взяти гроші, можна вирішити.
 • Закон, який ми повинні були розробити, мав би дати гарантію і власникам землі, і тим, хто на ній працює, що вони будуть конкурентні, що вони знатимуть, де знайти кошти.
 • Більше мільйона власників земель вже померли, не встигнувши скористатися своїм правом власності.
 • І коли кажуть, що ринку немає, це неправда, бо він є. Псевдоринок. Через корпоративні права, через угоди про емфітевзис, через застави тощо.
 • Нам не робить честі, що ми змушені на рік продовжувати мораторій, бо не врегулювали законодавчо, як захистити землевласників.
 • У сесійній залі я не підтримуватиму законопроект про продовження мораторію.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
ВІЛЬНИЙ РИНОК ЗЕМЛІ ТА 6 ОСНОВНИХ МІФІВ

Мораторій Я не голосував за його продовження у грудні минулого року, і позаминулого. Але знімати його не можна, адже ще не готові законодавчі умови для цього. Основне — не створено можливостей для українців стати повноцінними господарями на своїй землі. А загалом мораторій слід знімати якнайшвидше. Уже сім разів Рада голосувала …

Іван Мірошніченко
Укрзалізниця перетворюється в монопольного бога та вершителя доль…

Чому монополіст стає «богом»? Те, що Укрзалізниця – монополіст, знають усі. Проте, з кожним закриттям для відвантаження станції, що стає смертельним вироком бізнесу, сотням підприємств, тисячам фермерів, сотням тисяч робочих місць, УЗ переходить у категорію «вершителів доль». Зараз дилетант – посадовець УЗ вирішує кому «жити», працювати, а кому економічно «помирати». …

Іван Мірошніченко
1
Якби не АРМА, то розкрадання майна Братського маслопресового заводу можна було б уникнути

«Невпевнений у собі суб’єкт, якому з метою уникнення внутрішньо-емоційного хвилювання, потрібен певний документ, як він має діяти…»  Це цитата з ухвали Дніпровського районного суду м. Києва. Як ви гадаєте, якого такого «суб’єкта» має на увазі суддя? Ті, кому доводилося стикатися з роботою Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та …