Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні

Іван Мірошніченко

Ринок землі в Україні існує. Викривлений, «сірий», з великими ризиками. А фермерам потрібний нормальний ринок. При якому вони були б захищені і могли б нормально працювати. Водночас, Верховна Рада змушена ще на рік продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Через те, що так і не розробили законопроект, який би врегулював усі пов’язані із ринком землі питання. Докладніше – у виступі народного депутата, Голови Ради ГО «Бізнес-Варта» Івана Мірошніченка на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 18 грудня.

 • Ми втратили наш шанс, нашу можливість зробити історичне рішення, пов’язане із ринком землі. І на жаль, вже не встигнемо цього зробити.
 • Протягом чотирьох років ми обговорювали, що наш Комітет є найбільш професійним. Члени Комітету гарно знають тематику, питання землі. І ми були здатні прийняти усі необхідні рішення. Але маємо констатувати, що нам не вдасться увійти в історію.
 • Лише ми вже вчетверте продовжуємо мораторій. Тож усі розмови про «тимчасові» обмеження насправді не про тимчасове, бо мораторій діє вже 18 років.
 • Ми живемо в антилогічному задзеркаллі, яке самі створили для економіки і для людей. Подовжуємо те, що самі критикуємо.
 • Це правда, що в селі не все добре. Ми це визнаємо, але продовжуємо мораторій, який до цього призвів.
 • Кажуть, що фермери не підтримують ринок землі, але це неправда. Адже вони хочуть мати право передавати землю в спадщину. Вони працюють на землі і хочуть нею володіти.
 • Існує два основні страхи: де взяти гроші, коли буде ринок, і як захистити права, щоб не рейданули чи не вкрали. І саме вирішенням цього ми мали займатися.
 • Є різноманітні проекти, зокрема, ЄБРР, Світового банку. Тож проблему з тим, де взяти гроші, можна вирішити.
 • Закон, який ми повинні були розробити, мав би дати гарантію і власникам землі, і тим, хто на ній працює, що вони будуть конкурентні, що вони знатимуть, де знайти кошти.
 • Більше мільйона власників земель вже померли, не встигнувши скористатися своїм правом власності.
 • І коли кажуть, що ринку немає, це неправда, бо він є. Псевдоринок. Через корпоративні права, через угоди про емфітевзис, через застави тощо.
 • Нам не робить честі, що ми змушені на рік продовжувати мораторій, бо не врегулювали законодавчо, як захистити землевласників.
 • У сесійній залі я не підтримуватиму законопроект про продовження мораторію.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
Україні життєво важливо не допустити дефолт в нинішніх умовах

Сьогодні зранку на авторитетному ресурсі світового рівня Financial Times вийшло інтерв’ю українського олігарха Ігоря Коломойського. Він заявив, що Україна повинна обрати модель поведінки з кредиторами, яку вже демонструвала Греція, і відмовитись виконувати свої зовнішні фінансові зобов’язання. Таким чином, олігарх недвозначно натякнув, що новообраний Глава держави має взяти на озброєння курс …

Іван Мірошніченко
Нова економічна доктрина – Ukraine first

Поточна економічна політика України не витримує ніякої критики. Влада не має далекоглядної економічної стратегії, бізнес не бачить за рахунок чого держава буде виходити із існуючого піке. ВВП України зростає біля 3 % щороку. Урядовці намагаються запевнити нас у тому, що це добре та гарний результат, у той час як у …

Іван Мірошніченко
Задзеркалля та страхи земельної реформи. Час для рішень

Україна обирає нового президента. І попри всі проблеми цього вибору важко не виокремити один позитивний момент – обидва кандидати висловлювались за відкриття ринку землі і фактично пообіцяли його. І це дуже важливо, адже Україна уже 19-й рік живе у задзеркаллі… Обмежуючи права людей, паралельно створюючи страхи та формуючи у громадян …