Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні

Іван Мірошніченко

Ринок землі в Україні існує. Викривлений, «сірий», з великими ризиками. А фермерам потрібний нормальний ринок. При якому вони були б захищені і могли б нормально працювати. Водночас, Верховна Рада змушена ще на рік продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Через те, що так і не розробили законопроект, який би врегулював усі пов’язані із ринком землі питання. Докладніше – у виступі народного депутата, Голови Ради ГО «Бізнес-Варта» Івана Мірошніченка на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин 18 грудня.

 • Ми втратили наш шанс, нашу можливість зробити історичне рішення, пов’язане із ринком землі. І на жаль, вже не встигнемо цього зробити.
 • Протягом чотирьох років ми обговорювали, що наш Комітет є найбільш професійним. Члени Комітету гарно знають тематику, питання землі. І ми були здатні прийняти усі необхідні рішення. Але маємо констатувати, що нам не вдасться увійти в історію.
 • Лише ми вже вчетверте продовжуємо мораторій. Тож усі розмови про «тимчасові» обмеження насправді не про тимчасове, бо мораторій діє вже 18 років.
 • Ми живемо в антилогічному задзеркаллі, яке самі створили для економіки і для людей. Подовжуємо те, що самі критикуємо.
 • Це правда, що в селі не все добре. Ми це визнаємо, але продовжуємо мораторій, який до цього призвів.
 • Кажуть, що фермери не підтримують ринок землі, але це неправда. Адже вони хочуть мати право передавати землю в спадщину. Вони працюють на землі і хочуть нею володіти.
 • Існує два основні страхи: де взяти гроші, коли буде ринок, і як захистити права, щоб не рейданули чи не вкрали. І саме вирішенням цього ми мали займатися.
 • Є різноманітні проекти, зокрема, ЄБРР, Світового банку. Тож проблему з тим, де взяти гроші, можна вирішити.
 • Закон, який ми повинні були розробити, мав би дати гарантію і власникам землі, і тим, хто на ній працює, що вони будуть конкурентні, що вони знатимуть, де знайти кошти.
 • Більше мільйона власників земель вже померли, не встигнувши скористатися своїм правом власності.
 • І коли кажуть, що ринку немає, це неправда, бо він є. Псевдоринок. Через корпоративні права, через угоди про емфітевзис, через застави тощо.
 • Нам не робить честі, що ми змушені на рік продовжувати мораторій, бо не врегулювали законодавчо, як захистити землевласників.
 • У сесійній залі я не підтримуватиму законопроект про продовження мораторію.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко: Нова влада має 2 роки на втілення реформ, або Украïну повернуть в минуле

Народний депутат, член аграрного комітету Іван Мірошніченко розповів, який потенціал має український АПК та яким буде наступний склад парламенту – У Вашій біографії вказано, що у 1994 році Ви навчалися в університеті Purdue у штаті Індіана, США. Які у Вас склалися враження від навчання за кордоном? Явважаю великою вдачею, що …

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко: 12 кроків задля розвитку агропромислового комплексу – за 2 роки

Сільське господарствостає одним із основних «донорів» зростання економіки та наповнення бюджету. Як завдяки своєму об’єктивному розвиткові, так, на жаль, і за рахунок падіння інших галузей. Скажімо, у 2018 році аграрний сектор генерував близько 13-14% українського ВВП. Частка продукції сільського господарства в загальному експорті України за цей період склала 39,8%, або …

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій»

Під час свого виступу на Форумі «Бізнес проти знищення держави завершився» Голова Ради ГО «Бізнес-Варта», народний депутат Іван Мірошніченко визнав, що ті проблеми щодо рейдерства, які наша організація вже не вперше обговорює на публічних заходах, подолати до сих пір не вдалося. Підкріплені великими грошима та підтримкою владних органів, злочинці продовжують …