Коментар народного депутата, бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес-Варта» Руслана Сидоровича до того, що Верховна Рада не підтримала законопроект №8121 у редакції, запропонованій профільним комітетом:

Руслан Сидорович

Законопроект №8121 був покликаний ліквідувати незаконні рейдерські схеми, спрямовані, зокрема, на власників земельних ділянок. Саме тому він розглядався комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин. Робота над ним тривала півтора року. Його затвердив комітет, свій позитивний висновок дало Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради, його було погоджено з представниками Міністерства юстиції.
Але вже безпосередньо у день голосування Голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук роздав депутатам ще кілька сторінок правок, про які раніше не повідомлялося, які ніхто не розглядав, і озвучив їх з трибуни парламенту. Ці правки містять ряд небезпечних нововведень, які закриваючи одні можливості для рейдерів, відкривають нові. Це неприпустимо для закону, який відомий як антирейдерський.
Внесення правок розбалансувало ситуацію у сесійній залі і призвело до того, що депутати не підтримали ані самі ці правки, ані проект у тому вигляді, у якому його запропонував профільний комітет. Єдиним компромісним рішенням, аби не «поховати» законопроект, було відправити його на повторне друге читання.
Прийняття цього закону чекали фермери, аграрні асоціації, громадяни України. Але через ось такі маніпуляції процес його прийняття було зірвано.
Тепер вже від аграрного комітету залежить, коли він зможе підготувати законопроект до повторного другого читання. Хотілося б якнайшвидше, адже наступний рік – рік виборів, і важливо, щоб це питання не загубилося у вирі перегонів.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович: Рейдерство – виклик конституційним засадам існування держави

Як народний депутат України та член Громадської організації «Бізнес-Варта» я вважаю, що за останні роки ситуація з рейдерством у країні набула надзвичайно небезпечного рівня, загрожує безпеці існування держави в цілому. Оскільки стаття 41 Конституції України говорить про те, що ніхто не може бути протиправно позбавлений власності, а право приватної власності …

Руслан Сидорович
«Рішення КС – поганий сигнал для суспільства і західних партнерів». Руслан Сидорович

Визнання Конституційним судом неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання чиновників за незаконне збагачення, на думку народного депутата, та бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес – Варта» Руслана Сидоровича – це дуже поганий сигнал для суспільства і наших західних партнерів в умовах, коли і так корупціонери почувають себе дуже комфортно.Також Сидорович роз’яснив …

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович запрошує на Антирейдерський форум «Бізнес проти знищення держави»

Гідне забезпечення соціальної сфери неможливе без сильного стабільного бізнесу, що є платником податків і фундаментом економіки держави. Тож рейдерство та неймовірний тиск на бізнес сьогодні стали загрозою не лише підприємцям, а й національній безпеці загалом. Представники бізнесу та влади, правники та журналісти обов’язково мають взяти участь у Антирейдерському форумі «Бізнес …