«Рішення КС – поганий сигнал для суспільства і західних партнерів». Руслан Сидорович

Руслан Сидорович

Визнання Конституційним судом неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання чиновників за незаконне збагачення, на думку народного депутата, та бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес – Варта» Руслана Сидоровича – це дуже поганий сигнал для суспільства і наших західних партнерів в умовах, коли і так корупціонери почувають себе дуже комфортно.
Також Сидорович роз’яснив рішення КС про те, що положення статті не відповідають презумпції невинуватості:
«Принцип невинуватості існує для того, щоб держава, яка має колосальний силовий апарат, не робила людину винуватою достроково. Але це принципово відрізняється стосовно людини, яка працює на публічній службі; яка отримує зарплату за рахунок платників податків. Тут філософія зовсім інакша. Громадянин може вчиняти все, що не заборонено законом, а органи державної влади зобов‘язані діяти згідно з 19 ст. Конституції».
Тобто, наголошує Сидорович, закон чітко розрізняє громадян і державних службовців. Державний службовець є обмеженішим у своїх можливостях, бо його дії можуть завдати суспільству шкоди набагато більшої:
«Тому можливість незаконного збагачення містить в собі високу суспільну шкоду. Бо коли топ-посадовці тепер не повинні будуть пояснювати, звідки в них з‘явилися тонни кешу, то це може призвести до серйозних проблем».
Зауважимо, що презумпція винуватості взагалі є запозиченою з англо-саксонської системи права, де для відповідних категорій осіб (як правило, це особи на публічній службі) може застосовуватися презумпція вини. Якщо подивитись на розвиток сучасної юридичної науки країн Континентальної системи права, не англосаксонської, то слід відмітити, що країни Континентальної системи права (в тому числі ЄС) запозичують з тої системи дуже багато цікавих і корисних речей.
Сидорович каже: «Коли ми говоримо про осіб, які знаходяться на публічних посадах, то тут Конституційному суду потрібно було б глибше глянути на цей принцип з точки зору суспільного інтересу».

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович: Рейдерство – виклик конституційним засадам існування держави

Як народний депутат України та член Громадської організації «Бізнес-Варта» я вважаю, що за останні роки ситуація з рейдерством у країні набула надзвичайно небезпечного рівня, загрожує безпеці існування держави в цілому. Оскільки стаття 41 Конституції України говорить про те, що ніхто не може бути протиправно позбавлений власності, а право приватної власності …

Руслан Сидорович
Коментар народного депутата, бізнес-омбудсмена ГО «Бізнес-Варта» Руслана Сидоровича до того, що Верховна Рада не підтримала законопроект №8121 у редакції, запропонованій профільним комітетом:

Законопроект №8121 був покликаний ліквідувати незаконні рейдерські схеми, спрямовані, зокрема, на власників земельних ділянок. Саме тому він розглядався комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин. Робота над ним тривала півтора року. Його затвердив комітет, свій позитивний висновок дало Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради, його було погоджено з представниками …

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович запрошує на Антирейдерський форум «Бізнес проти знищення держави»

Гідне забезпечення соціальної сфери неможливе без сильного стабільного бізнесу, що є платником податків і фундаментом економіки держави. Тож рейдерство та неймовірний тиск на бізнес сьогодні стали загрозою не лише підприємцям, а й національній безпеці загалом. Представники бізнесу та влади, правники та журналісти обов’язково мають взяти участь у Антирейдерському форумі «Бізнес …