Олександр Данченко: «Не АРМою єдиною. Обшуки мають бути і в структурах, які прикривали рейдерство»

Події

3 квітня детективи НАБУ провели обшуки в Агентстві з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Працівників агентства підозрюють у зловживанні посадовими обов’язками, що завдало збитків приватним фірмам на 9,5млн грн. І у цій справі, за даними НАБУ, фігурує ще низка державних органів.

Ці обшуки – частина боротьби, яку вели проти АРМИ депутати та члени ГО «Бізнес – Варта» Олександр Данченко, Іван Мірошніченко, Руслан Сидорович.

За словами Олександра Данченка, АРМА – це один з інструментів рейдерства, який під виглядом розшуку і управління викрадених активів, де-факто був інструментом з віджимання бізнесу.

«Ми неодноразово проводили виїзди на місця подій, у судах захищали бізнес, проводили конференції, де наводили конкретні приклади, робили запити. Останні 6 місяців ми активно працювали. Зустрічалися з керівництвом АРМИ».

Прикладів «діяльності» АРМИ безліч – Братський маслопресовий завод, який просто знищили; захоплення і фактичне знищення компанії «Біотехком»; захоплення будівлі «Ренесанс Холдинг» тощо. Навіть Генпрокуратура визнала, що за минулий 2018 рік було у 30 разів більше випадків рейдерства, ніж за усі часи.

Саме члени ГО «Бізнес – Варта» вимагали припинення рейдерства, віджимання бізнесу і розкрадання, використовуючи інструмент АРМИ: це і зловживання службовим становищем, і непрозорість вибору тих компаній, яким надавали право управляти активами. Керівництво АРМИ чи просто куратори ставили свої компанії, які потім на цьому заробляли. При цьому співробітники агентства прикривались статтею 222 КПК, якою передбачено, що відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і утому обсязі, в якому вони визнають можливим. І, до речі, саме представники ГО «БізнесВарта» довели АРМІ, що та не має права засекречувати матеріали, посилаючись на цю статтю  КПК.

Олександр Данченко наголошує: «Внаслідок наших дійАРМА і її керівництво визнали, що вони працюють не у правовому полі, а у правовому вакуумі. Тому що ті закони, які були ухвалені, нічого здорового зробити не можуть».

Але проблема рейдерства більш глобальна і полягає навіть не в АРМІ. На думку Олександра Данченка, проводити обшуки треба не тільки в Агентстві, а й у тих правоохоронних органах, які через АРМУ проводили свої оборудки, і ще до АРМИ розкрадають багато чого.

«Сьогоднішні обшуки – це логічна дія, яка відбувається, виходячи з того, що АРМА заслужила. Але не одна АРМА у цьому винна. Я взагалі думаю, що її зроблять зараз цапом-відбувайлом. Так, вона далеко не свята, але такі самі обшуки треба проводити у тих прокурорів, у тих підрозділів поліції, які незаконно передавали справидо АРМИ».

Так, обшуки в АРМІ – це перемога, і «Бізнес-варта» разом з Олександром Данченком, Русланом Сидоровичем та Іваном Мірошніченком відіграли основну роль у захисті бізнесу від рейдерства.

Оригінал публікації дивіться  на samopomich.ua

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події
Конференція «Бізнес і конфлікти 2019» Рейдери. Конкуренти. Тіньовий ринок

Високий рівень учасників, практичні поради, гострі питання, відверті відповіді і конкретні домовленості. Конференція «Бізнес і конфлікти 2019» завершилася, але емоції ще вируватимуть. Дякуємо усім, хто взяв участь в обговоренні. Тим, хто на власному досвіді показав, як сьогодні протистояти рейдерству, запобігати йому та як відстоювати свої права. Окрема подяка представникам владних …

Події
Щодо депутатського звернення бізнес-омбудсменів ГО «Бізнес-Варта» до Прем’єр-міністра України

Кілька днів тому народні депутати, бізнес-омбудсмени ГО «Бізнес-Варта» направили звернення Прем’єр-міністру України щодо необхідності у найкоротші терміни розглянути можливість підписання постанови Кабміну «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 27.03.2019 р. Ми переконані, що ті зміни, які пропонуються постановою, мають ефективно вплинути, зокрема, на роботу морської галузі України. Адже серед іншого пропонується …

Події
1
Депутатське звернення бізнес-омбудсменів ГО «Бізнес-Варта» до Прем’єр-міністра України

Народні депутати, бізнес-омбудсмени ГО «Бізнес-Варта» підготували звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо необхідності у найкоротші терміни розглянути можливість підписання постанови Кабміну «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 27.03.2019 р. Зміни, запропоновані у цій постанові, позитивно вплинуть на: –          прозорість процедур у портовій галузі; –          скасування неправомірних вимог до морського …