Ольга Матвіїва: «Бізнес підтримує ініціативи Кабінету Міністрів щодо дерегуляції і просить якнайшвидше ввести їх у дію. Адже незаконна «діяльність» однієї лише Держекоінспекції сьогодні може наносити державі і підприємцям 200 млн дол щороку у вигляді нествореного ВВП та недоотриманих доходів. Це негайно треба припиняти»

Ольга Матвіїва

Цьому питанню ми приділили увагу вчора на прес-конференції в «УНІАН» разом з народним депутатом, бізнес-омбудсменом «Бізнес-Варти» Леонідом Козаченком, представниками бізнесу, зокрема, ТОВ «Метінвест-Шипінг» та профільних асоціацій, таких як Морська палата України, Асоціація морських агентств України, Українська зернова Асоціація. Приємно, що до заходу долучилась також Ольга Хабінська – головний спеціаліст Державної Регуляторної служби України. Цей орган вже протягом довгого часу досліджує діяльність вже згаданої Держекоінспекції і має, чим поділитися з громадськістю. Також висловила нам свою підтримку Європейська Бізнес Асоціація, яка також на своїй платформі приділяє увагу цій темі. На жаль, проте з поважних причин її представники не змогли приєднатися до нас вчора. 

До теми: Прес-конференція на тему «Діяльність Держеконіспекції у портах – 200 млн дол збитків щороку. Коли Уряд зменшить тиск на бізнес?»

З одного боку ми підбили підсумки того, що вже зроблено, аби донести до Кабінету Міністрів необхідність невідкладного підписання та публікації постанови «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», прийнятої Урядом ще 27 березня 2019 року. З іншого – намітили подальші кроки своєї діяльності у цьому напрямку. 

До теми: Бізнес вимагає від Кабінету Міністрів невідкладно підписати постанову про дерегуляцію!

Учасники прес-конференції були одностайні у тому, що сприяння бізнесу збоку Уряду – надзвичайно позитивний і правильний крок, який не лише надасть можливість підприємцям працювати легше та ефективніше, а й може значно підвищити позиції країни у міжнародних рейтингах. Тим більше, що у багатьох питаннях не треба «вигадувати велосипед», а варто просто звернути увагу на світовий досвід і практику. Що, до речі, і зробив Кабінет Міністрів у розробці згаданої постанови. І лишається лише одне питання: «Коли?»

З проханням ввести в дію цей документ до Прем’єр-міністра України вже зверталася «Бізнес-Варта» та народні депутати. Напередодні конференції на адресу Кабінету Міністрів почали надходити листи та колективні звернення від самих підприємців. А це – провідні компанії морської галузі та відомі бізнес-асоціації:

– Allseeds group

– ТОВ “КОФКО АГРІ Ресорсіз Україна”

– ТОВ “ЕВЕРІ”

– Термінали UPSS

– Група компаній «Трансшип»

– Судноплавна Компанія «Укрферрі»

– ПАТ «Миколаївський Комбінат Хлібопродуктів»

– АТ «РИСОІЛ С.А.»

– ТОВ «Метінвест-Шипінг»

– Морська палата України

– Українська Зернова Асоціація

– Українська аграрна конфедерація.

До теми: Повторне звернення народних депутатів ВРУ, бізнес-омбудсменів ГО «Бізнес-Варта» до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Найближчим часом надійде звернення й до Міністра екології Остапа Семерака. Важливо почути, як міністерство сьогодні вирішує проблеми, скажімо, сміття, утилізації, бурштину, осушення територій тощо. Якщо вони так активно щодня перевіряють судна в українських портах (без законних на те підстав), то мабуть усі інші проблеми вже вирішені? При тому, що як зазначив на прес-конференції віце-президент Морської палати України В’ячеслав Кисловський, світова практика свідчить: забруднення акваторії від суден складає лише 5-6%, а решта – це інші фактори (люди, підприємства, комунальна сфера тощо). Але екологи зосереджуються виключно на суднах. 

До теми: Виступ В’ячеслава Кисловського. Прес-конференція “Ні корупції на морському транспорті”

Ми зверталися до Мінекології раніше, але відповіді не отримали. Цього разу «зіскочити» ми не дамо. Бізнес, який звик працювати тихо, вже другий рік буквально кричить про корупцію у портах та свавілля екологів. Виграють суди, беруть участь у публічних заходах. Це вже не просто сигнал, що щось пішло не так, а гучна аварійна сирена: ситуацію треба змінювати негайно! 

До теми: Прес-конференція “Ні корупції на морському транспорті”. Народний депутат Іван Мірошніченко

І ми ще раз дякуємо Уряду, що звернув увагу і прагне у межах своїх повноважень вирішити ряд проблем. Ми бачимо підтримку і збоку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, і першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубів, і збоку Міністерства економічного розвитку. Водночас ми знаємо і про супротив корумпованих чиновників, які щосили намагаються вставляти палки у колеса Уряду та знаходити абсурдні аргументи, чому постанову нібито не можна підписувати в урядовій редакції.

Приємно, що у питанні підтримки морського бізнесу ми співпрацюємо з виконуючим директором Асоціації Морських Агентств України Ксенією Підручною, яка є надзвичайно кваліфікованим спеціалістом у галузі. На прес-конференції Ксенія розказала, яким чином на практиці діють екологи у портах. Попри закони, попри здоровий глузд. З одним бажанням – отримати безповоротний аванс, який у народі називають просто – хабар. 

До теми: Виступ Ксенії Підручної. Прес-конференція “Ні корупції на морському транспорті”

Також конкретні приклади «співпраці» з Держекоінспекцією навели й начальник юридичного відділу ТОВ «Метінвест-Шипінг» Андрій Бєляєв та в.о. виконавчого директора Української Зернової Асоціації Сергій Іващенко. Це й блокування суден і навіть те, що екологи можуть серед ночі у відро набрати звідкись води і пред’являти претензії, що вона на їхню думку брудна. Сміх крізь сльози. До речі, питання процедурних порушень збоку екологів також піднімалося на прес-конференції. Адже доволі багато судових справ проти Держекоінспекції базуються саме на тому, що перевірки ті проводять абияк, не дотримуючись норм і стандартів.

Я висловлюю подяку усім державним органам, народним депутатам, підприємцям і громадським діячам, які активно протидіють тиску на бізнес. Ми будемо продовжувати наполягати на тому, що постанова Уряду «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» має бути підписана найближчим часом. Неприпустимо, коли іноземні компанії відмовляються заходити в українські порти через те, що там їх постійно намагаються «розкрутити на гроші». Сподіваюся, Уряд дослухається до бізнесу і не відступиться від свого ж прийнятого рішення.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ольга Матвіїва
Держекоінспекція саботує Постанову Уряду

Морський бізнес видихнув з полегшенням, коли Кабінет Міністрів опублікував постанову №367 від 27 березня 2019 року «Про деякі питання дерегуляції господарської діяльності», яка, зокрема, скасовувала контроль суднового ізольованого баласту та приводила діяльність Держекоінспекції у портах до вимог закону та міжнародних стандартів і договорів. До теми: Кабмін зобов’язав екологів у портах дотримуватись …

Ольга Матвіїва
Чому важливо підтримати нотаріат?

Нотаріат має лишатися незалежною правовою інституцією. Ініціативи, що сьогодні народжуються Мін’юстом, часто викликають зворотню реакцію у значної частини бізнесу. Причини лежать на поверхні. Майже усі випадки рейдерських захоплень починалися через недосконалість реєстрів, зловживання реєстраторів та непрофесійну роботу Антирейдерської комісії при міністерстві, чиї накази суд неодноразово визнавав незаконними. Не вірю, що …

Ольга Матвіїва
Директор ГО “Бізнес-Варта” Ольга Матвіїва запрошує на Форум «Бізнес проти знищення держави»

Люди працюють, думають, що держава їх захищає, а виявляється, що вони постійно мають моніторити законодавство та перевіряти державний реєстр, чи не пограбували їх вже. Бізнес дедалі відвертіше починає казати про проблеми у державному управлінні, не боїться називати прізвища виконавців та замовників злочинів. Це ознака того, що він готовий впливати на …