Трудова мiграцiя – втрата майбутнього країни

Іван Мірошніченко

5-7 млн. українців постійно працюють за кордоном, молодь та кваліфіковані спеціалісти покидають країну. В останній період часу майже 1 млн. осіб щороку виїжджає у пошуках роботи та навчання.

Рівень безробіття в Україні за офіційною статистикою становить 9,9 %, або 325 тис. осіб, але насправді «приховане» безробіття складає біля 32-35%, тобто незайнятих в економіці наразі 8-8,4 млн. осіб проти 15,4 млн. осіб зайнятих. Це реальний рівень безробіття, який підтверджений кількістю українців, що виїхали з країни. Молодь, яка їде на навчання, що за нормальних умов – гарна історія, в нашому випадку – це національна трагедія, так як повертатися після навчання мало хто збирається.

До теми: РИЗИКИ ТА ВИКЛИКИ

Темпи масової трудової міграції будуть і далі зростати. Країни Євросоюзу, – Німеччина, Польща та інші, мають та, навіть, не приховують свої стратегічні плани, програми із залучення освічених, кваліфікованих українців для розвитку своїх економік. 
Для прикладу, за оцінками Польського союзу підприємців та роботодавців, для збереження поточних темпів зростання польська економіка потребуватиме ще 5 млн. робітників у наступні 20 років. На українців уже там чекають.

А хто ж буде розвивати українську економіку? Хіба можлива сильна країна, яка втратила освічене та професійне населення?

Очевидно, що ми програємо конкуренцію за трудові ресурси з країнами Євросоюзу та іншим світом, країна втрачає «кров» кожного дня. Станом на квітень середня заробітна плата в Україні становила 10 269 грн., тобто 388 дол. США або 345 євро. За кордоном нашим громадянам , залежно вiд країни, платять мінімум у два-три рази вищу зарплату.

Необхідні конкуренто оплачувані професійні робочі місця. Деякі підприємства вже змушені збільшувати співробітникам винагороду на 50 – 70%, щоб люди погодилися далі працювати і не їхали за кордон. Однак кризовий стан економіки, відсутність інвестицій, порівняно низька ефективність праці, створюють серйозні наслідки для фінансової стабільності компаній при необхідному піднятті зарплати до східно-європейських паритетів. З іншого боку, вже сьогодні важко знайти кваліфікованого робітника з технічних спеціальностей, спеціалістів промисловості, переробки, будівництва та ін. З іншого боку бізнес, який не може платити паритетні зарплати з країнами Східної Європи, приречений на закриття та буде продовжувати втрачати людей.

Як бути? Можна і це правильно говорити про залучення інвестицій та створення конкурентних та високооплачуваних робочих місць. Але Україна знаходиться у війні, має в наявності більшість ризиків із можливих в практицi (фінансові, інвестиційні, військові, полiтичнi, погоднi та ін.), тому очікувати значних інвестицій поки що буде нереалістично. Тому, що ми можемо зробити швидко для часткового вирішення даного питання та допомоги бізнесу, – це зміна та зниження податків.

До теми: Україні життєво важливо не допустити дефолт в нинішніх умовах

Високі податки можуть мати місце в країнах із сильною та ефективною економікою. Україна має переглянути податкову політику, допомогти українському бізнесу конкурувати із закордонними роботодавцями та зупинити відтік професійних людей з країни, маючи понад 40% + економіки в тіні. Пропонуємо знизити сумарні податки на фонд заробітної плати до 22-25% проти сьогоднішніх 41,5 % (18% – податок на доходи фізичних осіб; 1,5 % – військовий збір; 22% – єдиний соціальний внесок). Це можна робити вже сьогодні. Зробивший це, бізнес зможе краще конкурувати в аспекті виплати зарплати та вийти із тіні.

Також, замість податку на прибуток потрібно запровадити податок на виведений капітал, що стимулюватиме власників інвестувати в розвиток свого бізнесу та призведе до збільшення зовнішніх інвестицій, створення нових робочих місць. Даний крок дозволить залучити 6-7 млрд дол. США інвестицій безпосередньо в економіку, а це біля 80 тис. нових робочих місць та +1,5% зростання ВВП України щороку. Покращить нашу конкурентоздатність за міжнародні iнвестицiï.

До теми: Нова економічна доктрина – Ukraine first

Зниження податкових ставок на підприємництво, на заробітну плату створить стимулюючий вплив для виробництва, допоможе зменшити відтік наших громадян та залишити людей зі своїми сім’ями. Зменшення податкових ставок, не в перший рік, але вже з другого-третього, сприятиме збільшенню податкових надходжень, адже бізнес зі своєю діяльність буде виходити з тiнi та нарощувати виробництво. Компенсацію для бюджету при впровадженні податку на виведений капітал отримаємо вiд митних платежів, де в тiні зараз вiд 80-100 млрд грн. на рiк, що співставно з доходами бюджету вiд податку на прибуток, від сплати всiма землекористувачами податків із земель сільськогосподарського призначення (зараз в «тіньовому» обробітку бiля 40% земель), окрім цього, надходження отримаємо забезпечивши дієвий контроль трансферного ціноутворення, а також існують й інші додаткові резерви.

Давайте робити те, що можемо і залежить він нас зараз, потребує швидкої дії!

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко: Нова влада має 2 роки на втілення реформ, або Украïну повернуть в минуле

Народний депутат, член аграрного комітету Іван Мірошніченко розповів, який потенціал має український АПК та яким буде наступний склад парламенту – У Вашій біографії вказано, що у 1994 році Ви навчалися в університеті Purdue у штаті Індіана, США. Які у Вас склалися враження від навчання за кордоном? Явважаю великою вдачею, що …

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко: 12 кроків задля розвитку агропромислового комплексу – за 2 роки

Сільське господарствостає одним із основних «донорів» зростання економіки та наповнення бюджету. Як завдяки своєму об’єктивному розвиткові, так, на жаль, і за рахунок падіння інших галузей. Скажімо, у 2018 році аграрний сектор генерував близько 13-14% українського ВВП. Частка продукції сільського господарства в загальному експорті України за цей період склала 39,8%, або …

Іван Мірошніченко
Іван Мірошніченко на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій»

Під час свого виступу на Форумі «Бізнес проти знищення держави завершився» Голова Ради ГО «Бізнес-Варта», народний депутат Іван Мірошніченко визнав, що ті проблеми щодо рейдерства, які наша організація вже не вперше обговорює на публічних заходах, подолати до сих пір не вдалося. Підкріплені великими грошима та підтримкою владних органів, злочинці продовжують …