Криваве рейдерство на Дніпровщині : хто захистить місцевих фермерів?

Вчора, 6 листопада, в Дніпровській обласній державній адміністрації відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

Раніше ГО «Бізнес-Варта» у своєму зверненні до голови Дніпровської ОДА просила залучити до участі у засіданні прокурора області, представників обласної Національної поліції, а також прокурорів та слідчих, що здійснюють досудове розслідування у ряді гучних справ. А саме – рейдерських захоплень СТзОВ «Карат плюс», СФГ «Кондратюка» та вчиненні групою осіб протиправних дій у вигляді вимагання коштів та пошкодження майна фермерів-підприємців Верхньодніпровського району.

До теми: Ще одна смерть у ще одній справі. Не виключаю, що і до нас може скоро дійти «черга»

Під час засідання адвокат потерпілих у справах С. М. Кондратюка та О. Ф. Грушки,  Андрій Наход продублював присутнім текст звернення та наголосив на проблемних зонах даного питання по всіх трьох кримінальних справах.

Згадані події набули великого суспільного резонансу та привернули громадську увагу своїм цинізмом та  халатністю місцевих правоохоронних органів, яка призвела до затягування встановлення справедливості та покарання винних.

До теми: “Бізнес-Варта” закликає президента взяти справу СФГ “Кондратюка” під особистий контроль

Головною задачею ГО “Бізнес-Варта” було отримати відповіді, або принаймні донести до вищого керівництва області всю важливість питань, пов’язаних із кривавим рейдерством в регіоні.

Поставлені цілі були виконані і тепер ми маємо надію, що чиновники нас все ж таки почули.

Проте, під час засідання керівники правоохоронних органів, прокуратури та юстиції як один запевняли всіх присутніх в залі, що кримінальні провадження активно рухаються, всі винні будуть покарані, а поліція миттєво реагує на будь-яке свавілля в регіоні. Натомість представники громади, потерпілі від протиправних дій рейдерів, також висловили свою позицію. З їх слів, місцева поліція в курсі всіх рейдерських захоплень, заяви на порушників лежать у Верхньодніпровському райвідділі поліції, а винуватці кривавих злочинів та збитків на мільйони гривень спокійно гуляють на свободі. Громаду обурює те, що за ці злочини з усіх членів банди звинувачення висунуто лише одному, а інших – відпущено на свободу. Люди бояться за свої сім’ї та бізнес, оскільки вони давали покази проти злочинців, які повернулися і далі продовжують порушувати закон та залякувати місцевих жителів.

На захист інтересів громадян став член міжфракційного депутатського об’єднання ВРУ “Бізнес-Варта” Вадим Івченко. Він закликав керівництво області детально розібратися в подібних правопорушеннях в регіоні, пообіцявши своє сприяння та допомогу, а також заявив про бажання бачити реальні зміни у звіті керівництва правоохоронних органів. Детальніше – у відео-коментарі.

В результаті засідання міжвідомчої комісії голова Дніпровської ОДА Максим Скрипник надав рекомендаційні рішення стосовно розвитку подій по даним справам на найближчий місяць.

Перше : активізувати роботу по озвученим справам і на вже наступній комісії показати результати та дати аргументовані відповіді по всім фігурантам правопорушень.

Друге : представнику юстиції – перевірити райони, де були скоєні ці злочини, а представнику прокуратури – взяти на особистий контроль хід всіх озвучених справ.

І третє : повідомляти керівництво ОДА про будь-які правопорушення в регіоні, зв’язані з рейдерством. Зокрема це стосується Новомосковського та Верхньодніпровського районів, де ситуація надзвичайно напружена і вимагає термінового втручання з боку влади.

Зі свого боку, ГО “Бізнес-Варта” прикладає всі зусилля для встановлення справедливості та захисту громадян в правовому полі.

“Буду відвертою – ніяких конкретних рішень ми не очікували, але вдячні за те, що нас почули. Від всієї організації, закликаю вас не ухилятися від своїх обов’язків та не йти злочинним шляхом, за який ви будете відповідати перед законодавством, громадою та власною совістю. Будь ласка, вирішуйте справи лише у рамках закону, а не “по дзвінку” чи вказівки згори! ” – закликала до добропорядності директор ГО “Бізнес-Варта” Ольга Матвіїва.

1 про “Криваве рейдерство на Дніпровщині : хто захистить місцевих фермерів?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *