Перемога: сталися позитивні зрушення у справі Кондратюка

Минулого тижня на засіданні міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств (воно так офіційно називалось, але можна написати просто «анти рейдерська комісія») при Дніпровській обласній  державній адміністрації ГО «Бізнес-Варта» звернула увагу місцевих чиновників на ряд злочинів, пов’язаних рейдерськими захопленнями в регіоні.

До теми: Криваве рейдерство на Дніпровщині : хто захистить місцевих фермерів?

Сьогодні ми вже маємо перші результати цього звернення та реакцію чиновників на підняті питання та проблематику. Першими відреагували у Територіальному управлінні Мінюсту у Дніпропетровській області.

Нашою спільною перемогою стали значні позитивні зрушення в справі Кондратюка, зокрема, фактичного розблокування господарської діяльності СФГ «Кондратюк», внаслідок чого спадкоємець, управитель спадщиною Іван Кондратюк набув статусу законного виконуючого обов’язки керівника господарства до вступу в спадщину.

Завдяки зверненню «Бізнес-Варти», Тимофій Дудін, заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області отримав матеріали справи та взявся за її детальний  аналіз та розгляд.

Нагадаємо, що слідство у справі Сергія Кондратюка триває вже доволі довго.

До теми: Ще одна смерть у ще одній справі. Не виключаю, що і до нас може скоро дійти «черга»

Після загадкової трагічної смерті Сергія Кондратюка, СГФ  «Кондратюк» лишилось фактично без власника та керівника господарства. Близько пів року господарство було буквально заморожене, оскільки спадкоємець, син загиблого, Іван Кондратюк не мав юридичних інструментів управління господарством (при наявних рішеннях суду про визнання його управителем спадковим майном та свідоцтва про визнання його управителем спадковим майном).

Це тягло за собою ряд офіційних негативних наслідків – нарахування штрафів ДФС, унеможливлювало підписання важливих господарських документів, ускладнило відносини із банками та контрагентами і фактично майже паралізувало всю роботу СГФ.

Довгий час Іван Кондратюк не міг реалізувати свої права, як управитель спадковим майном та внести до офіційних документів в єдиному державному реєстрі юридичних осіб відомості щодо виконуючого обов’язки керівника господарства на час прийняття спадщини. І це – при наявних документах, які таке право давали.

Завдяки зверненню ГО «Бізнес-Варта» до антирейдерського штабу при Дніпропетровській ОДА, начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Тимофій Дудін отримав всі матеріали справи щодо управління спадковим майном для проведення аналізу  спеціалістами управління та взяв її на особистий контроль.

До речі, це вже не вперше, коли даний співробітник територіального управління юстиції у Дніпропетровській області сприяє законним власникам відстояти та оперативно захистити свої права на майно та активи. У липні 2019 року, коли відбулося рейдерське переоформлення СФГ «Кондратюк», то саме за його допомоги, оперативної роботи юристів ГО «Бізнес –Варта» та активної підтримки Асоціації фермерів Дніпропетровської області  (Анатолій Гайворонський) вдалося швидко підготувати та направити до комісії Мінюсту скаргу на дії державного реєстратора.

Оскільки СГФ «Кондратюк» зареєстроване в сусідній Донецькій області, то Тимофій Дудін звернувся до колег з Територіально управління юстиції  у Донецькій області  та роз’яснив позицію спадкоємця та норми чинного законодавства щодо такого роду справ і пакету  наявних документів. А також пояснив складність ситуації для господарства і, за умов вивчення та аналізу документів, просив посприяти та вжити заходів з розгляду цих матеріалів за територіальною приналежністю юридичної особи.На сьогодні, Іван Сергійович Кондратюк отримав можливість виконувати обов’язки керівника господарства з обмеженням часу виконання повноважень до набуття господарства в спадщину та може нарешті відновити нормальну господарську діяльність та офіційні взаємовідносини з органами влади, банками і контрагентами.

Ми вдячні всім, хто нас почув та посприяв рішенню цієї проблеми, зокрема представникам Територіальних управлінь Міністерства юстиції України у Дніпропетровській та Донецькій областях.

На сьогодні ми помічаємо позитивні зрушення в роботі даних структур та пов’язуємо такі зрушення, зокрема зі змінами в керівництві Міністерства юстиції України в напрямку державної реєстрації та нотаріату.

На цьому ГО «Бізнес-Варта» не зупиняється і продовжує супроводжувати справи, пов’язані з беззаконням рейдерів та тих, хто стоїть вище і «тягне за мотузочки». Несправедливість має бути покарана. І організація прикладає для цього максимум зусиль.

Великі перемоги складаються з малих, тому ми далі працюємо в правовому полі задля встановлення справедливості та захисту наших громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *