Влада проти 100 млн. доларів іноземних інвестицій?

Асоціація «Бізнес Варта» заявляє, що вкрай не задоволена ситуацією, яка склалась навколо партнерів миколаївського ТОВ”МП Термінал – Укрхврчозбутсировина”, щодо проведеного цими днями обшуку в приміщенні Миколаївської ОДА працівниками Офісу Генерального прокурора спільно з Нацполіцією та СБУ у рамках кримінального провадження, за фактом надання земельної ділянки водного фонду Миколаївською ОДА для ТОВ «МП Термінал-Укрхарчозбутсировина». Ми схильні розцінювати дані події, як тиск на бізнес та цілеспрямоване  перешкоджання реалізації важливого інвестиційного проєкту вартістю понад 100 млн.дол.США.

Важливо зазначити, що дана земельна ділянка виділена у рамках реалізації проєкту розвитку загальнодержавної програми «Стратегія розвитку морських портів України на період до 2038 року», що затверджена КМУ у 2013 році. Проєкт розвитку портової інфраструктури Терміналу було внесено в План Розвитку Миколаївського морського порту, що затверджено Міністерством Інфраструктури України.

Реалізація інвестиційного проєкту передбачає будівництва трьох нових перевантажувальних комплексів, розвитку залізничного господарства, створення причалів, залізничної й автомобільної інфраструктури, підхідного каналу та операційної акваторії.

Дії правоохоронців, на нашу думку, можна розглядати, як можливий тиск на уповноважених осіб суб’єктів погоджень цього проєкту аби ті відмовили в подальшому погоджені та просуванні вказаного проєкту. 

Питання реалізації даного інвестиційного проєкту та обставин справи по скасуванню договору оренди ділянки, а також подальшого погодження виділення земельної ділянки в порядку визначеному касаційним господарським судом наразі стали предметом розгляду Комісії по захисту бізнесу при КМУ під головуванням Прем’єр – міністра України.

На наше переконання, Комісія з захисту бізнесу при Прем’єр-міністрові України Гончаруку О.В. навряд чи стане ефективним інструментом по захисту бізнесу та реалізації інвестиційних проєктів. Саме тому ми вбачаємо потребу у зверненні до Національної Інвестиційної ради України, яку очолює Президент України В.Зеленський.

Рішенням касаційного господарського суду, яке стало підставою для реєстрації  кримінального провадження в рамках якого  проведено вищевказаний обшук, скасовано  договір оренди згаданої земельної ділянки, внаслідок нібито перевищення повноважень посадовими особами Миколаївської ОДА.

Позов, на основі якого постановлено вищевказане рішення задоволено судом касаційної інстанції через необ’єктивне трактуваннях норм законодавства, які вступають в суперечність одне з одним в частині визначення уповноваженого суб’єкту, який вправі надати земельну ділянку в оренду.

Окрім того, ми вважаємо що в позові прокуратури (який і заблокував у свій час даний інвестиційний проєкт) було сплутано поняття  “водного фонду” та “водного об’єкта”. Це стало можливим у зв’язку із наявністю колізій в законодавстві, яке повинно було б врегулювати дані правовідносини у сфері будівництва та проєктування портової інфраструктури та їх погодження.

ГС «Асоціація «Бізнес Варта» бере під контроль цю ситуацію та сприятиме реалізації даного інвестиційного проєкту.

Читайте за посиланням на офіційній сторінці Facebook Миколаївської компанії “Термінал UPSS”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *