СФГ «Кондратюк»: відсіч рейдерам, зміцнення господарства та готовність протистояти новим викликам!

Справу про вбивство фермера Кондратюка С.М. закрили через рік після його смерті.

Сьогодні, як подальший процес захисту активів та сприяння веденню господарській діяльності СФГ «Кондратюк» варто виділити та згадати наступні епізоди:

До теми: Криваве рейдерство на Дніпровщині: хто захистить місцевих фермерів?

  • Зареєстровані та активні відповідні кримінальні провадження щодо протиправного заволодіння майном та активами СФГ «Кондратюк» з використанням нелегітимних документів та порушенням визначеного законом порядку здійснення реєстраційних дій. Реєстратор перебуває під тимчасовим домашнім арештом. На жаль, це молода жінка, мама двох дітей, яка очікує вироку.
  • Протистояння за законні права спадкоємця вбитого фермера із місцевим нотаріусом Філіповою, яка відмовилась здійснювати передбачену законом дію та передати в управління єдиному спадкоємцю корпоративні права господарства на час прийняття спадщини.

Така позиція нотаріуса суттєво ускладнила роботу СФГ. Адже господарство не мало підписанта протягом 4 місяців з усіма юридичними наслідками від цього, а зокрема штрафними санкціями від ДПС через порушення строків звітності та сплати податків (що в подальшому і сталось).

Бізнес-Варті довелось у судовому порядку домагатись від нотаріуса передати корпоративні права в управління спадкоємцю. Суд прийняв нашу позицію.

До теми: Перемога: сталися позитивні зрушення у справі Кондратюка

  • Активна робота юристів «Бізнес-Варта»  над судовими справами, які виникли за перевірками ДПС у Донецькій області. Дані позови зі сторони ДПС – це  наслідок відсутності підписанта у господарстві у зв’язку відмовою передавати нотаріусом, яка вела спадкову справу, корпоративні права спадкоємцю (про це ми згадували вище). Попри опір ДПС, справи рухаються активно та позитивно для господарства.
  • Укладення мирової угоди з кредитором по виконанню договору лізингу.Результат – не довелось брати участь в затяжному судовому процесі, а також не довелось сплачувати близько 5 млн.грн.(дійшли згоди за значно менші розрахунки).
  • Підготовка пакету документів для отримання кредитування під програми ДПЗКУ для посівної кампанії 2020 на максимально вигідних умовах.Консультації в переговорному процесі дали хороший результат для фермера. Посівна кампанія відбулася.
  • Арешти, які виникли від час фіктивних судових процесів державного реєстратора – скасовано.
  • Господарство уже зібрало врожай, розрахувалося з пайовиками та засіяло озимину.

Проте,  почали спостерігати негативні та зовсім недружні дії з боку місцевої влади стосовно самого СФГ «Кондратюк» та родини фермера.

Місцева сільська рада, після того, як заступником місцевого голови  став власник сусіднього фермерського господарства, – почала активно діяти в напрямку протиправного позбавлення СФГ «Кондратюк» права на оренду земель в розмірі 120 га.

До теми: Рік після вбивства фермера та захоплення СФГ «Кондратюк», та як «долається» епоха рейдерства

Отже, через рік після однієї  перемоги над рейдерами – господарство зустрічає нових рейдерів, але уже тих, які діють руками місцевих депутатів.

Додатково, з ознаками тиску на родину Кондратюків, є реєстрація досить сумнівного кримінального провадження проти матері власника ФГ Кондратюк Інни Іванівни, яка була ініційована власником сусіднього фермерського господарства та в подальшому за сумісництвом заступником в.о. голови сільської ради та групою сільських депутатів.  Їй закидають незаконне виділення землі учасникам АТО та, нібито, протиправне виділення матеріальної допомоги в розмірі 11 тис грн.  Слід зазначити, що справа ця уже тричі закривалась. Але чомусь знову поновлялась за рішенням прокурора Скрипник К.Ю.

Вивчивши і ці матеріали,  адвокати ГО «Бізнес-Варта» вбачають ознаки сфабрикованої справи  працівниками Синельниківської місцевої прокуратури.

До теми: Місто засинає – прокидається мафія ?!

Коротко нагадаємо, як це було:

  • 10 липня 2019 року, після трагічної загибелі голови господарства,на дане ФГ відбулась рейдерська атака: заволодіти активами, майном та врожаєм господарства.

Здійснено перереєстрацію власника, голови та місцезнаходження СФГ «Кондратюк», державним реєстратором Мирноградської міської ради Донецької області Липчук В.В. на невідому родині особу Коваленка Сергія Миколайовича.

  • Юристами «Бізнес-Варта» оперативно підготовлено та подано скаргу до Комісії Мінюсту на дії державного реєстратора.
  • 08.2019 року скасовано незаконні реєстраційні дії державного реєстратора та господарство повернуто родині фермера.

Відповідно до рішень та висновків компетентних органів, Кондратюк Іван Сергійович є законним та чинним засновником і головою господарства.

Але цими трьома, на перший погляд простими кроками, захист активів не закінчується. Незаконна реєстрація завжди має негативні подальші наслідки для постраждалих, які потрібно долати, а також, затяжні процеси в рамкам кримінальних проваджень.

Не був для них показовим той факт, що тіло чоловіка знайшли з простріленою скронею на ліжку, хоча з такого положення навряд чи можна вчинити собі самому такий постріл в скроню з довгоствольної зброї (зброя була приставлена повздовж тіла на ліжку).

Також для правоохоронців не став одним з вагомих аргументів той факт, що чомусь на підборідді тіла фермера був синець (ми припускаємо, що перед пострілом міг бути нанесений  удар людині, що й звалило його з ніг).

Іншим фактом, який, наприклад, вразив нас, є те, що під час слідчих дій і навіть розбирання стіни в кімнаті – слідчі так і не знайшли кулю якою було вбито фермера ( або зробили вигляд, що не знайшли). Також не було допитано ряд осіб, які, на думку адвокатів, могли бути цінними для слідства, не провели усіх необхідних експертиз та досліджень. А факт рейдерського захоплення відразу після загибелі власника СФК «Кондратюк» – пішов окремим провадженням і не об’єднувався  з справою про загибель, відповідно, не розглядався, як послідовність умисних злочинних дій.

Господарство адвокати Бізнес-Варта достатньо швидко повернули під контроль родині Кондратюків, але про спокійну господарську діяльність поки зарано говорити.

До теми: “Бізнес-Варта” закликає президента взяти справу СФГ “Кондратюка” під особистий контроль

ГО «Бізнес-Варта» буде й надалі виконувати свою роботу та захищатиме дане господарство, як члена громадської організації у всіх напрямках його роботи.

Ми  будемо сприяти веденню його законної діяльності та поступовому виходу на високий управлінський  рівень, представляючи його перед різними організаціями та структурами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *