ДБР оцінить роботу працівників МВС Миколаївщини. Чому Шайхет дав зелене світло рейдерам «Братського маслопресованого заводу»?

Суд зобов’язав ТУ ДБР у м. Миколаєві розпочати розслідування щодо дій керівника (начальника) та уповноважених службових осіб СУ ГУНП у Миколаївській області, керівництва Братського ВП у Миколаївській області та співробітників ТОР/ПОП ГУНП у Миколаївській області, які кваліфікуються за

 • ст.365 ККУ «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу»;
 • ст.364 ККУ «Зловживання владою або службовим становищем»;
 • ст. 368 ККУ «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»;
 • ст. 187 ККУ «Розбій» (в порядку ст. 214 ККУ)

Йдеться про рейдерське захоплення «Братського маслопресованого заводу». У переддень 24 серпня 2020 року, представник дійсних власників рухомого та нерухомого майна (ТОВ «НЕСТ» та ТОВ «Братський маслопресовий завод»), які неправомірно були позбавлені у 2017 році групою осіб контролю над власними активами – отримали погрози від представника рейдерів про те, що майно, яке підконтрольне стороннім особам (рейдерам) і є частиною ЦМК – буде демонтовано та вивезено із території в невідомому напрямку.

На цей час у дійсних власників активу уже були захищені та підтверджені права на всі активи, які були вкрадені у них у 2017 році.

До теми: “Робота” Братського відділу національної поліції

Додатково, в рамках кримінальних проваджень були встановлені факти злочину проти власності, що давало чітке розуміння слідству щодо даної історії неправомірного заволодіння та встановлення контролю над олійнопереробним комплексом в Миколаївській обл.

Маючи розуміння про те, що його власність знову будуть грабувати, дійсні власники повідомили про це Поліцію та письмово звернулися в правоохоронні органи про свої наміри охороняти об’єкт від повторного рейдерства та розкрадання речового доказу.

Поліції було надано весь пакет документів, який підтверджує права на власність.

Жодних заперечень зі сторони правоохоронців Миколаївської обл. не було озвучено.

Після цього, 24 серпня 2020 року вранці дійсний власник з охороною прибув на територію заводу.

До теми: Як Миколаївська поліція блокує доступ дійсних власників до олійно переробного заводу. 24.08.2020

У цей день додатково і повторно керівнику Братського райвідділу поліції знову

було надано усі необхідні документи, які підтверджували права власника на майно і правомірність його перебування на території комплексу.

Правомірність дій зазначених суб’єктів господарювання презюмувалася з огляду на таке:

 1. Ільяшенко Олег Анатолійович – єдиний законний бенефіціарний власник ТОВ «НЕСТ», що підтверджується:
  • рішеннями судів всіх інстанцій у справі №904/1334/2019, відповідно до яких Ільяшенка О.А. визнано правовласником 100% корпоративних прав ТОВ «НЕСТ»;
  • витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ТОВ «НЕСТ».
 2. ТОВ «НЕСТ» є власником об’єкту нерухомого майна – цілісного майнового комплексу за адресою вул. Промислова, 4, смт Братське, Миколаївська область, що підтверджується:
  • свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 25.04.2013 року;
  • витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстром прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна від 08.05.2020 року.
 3. ТОВ «БМПЗ» є орендарем нерухомого майна (цілісного майнового комплексу), що належить ТОВ «НЕСТ» на підставі Договору оренди нерухомого майна №1 від 01.09.2016 року, чинність якого підтверджується:
  • рішеннями судів всіх інстанцій у справі №915/139/17.
 4. ТОВ «БМПЗ» є утримувачем рухомого майна (обладнання, окремих потужностей виробництва тощо), які знаходяться всередині цілісного майнового комплексу за адресою вул. Промислова, 4, смт Братське, Миколаївської області, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «Альфаексім», ідентифікаційний код 35794430 (далі – ТОВ «Альфаексім»), що підтверджується:
  • актом прийому-передачі №1 від 05.09.2016 року.
  • актом прийому-передачі №2 від 05.09.2016 року.

Таким чином відповідно до рішень судів, що набрали законної сили та є остаточними, відомостей з офіційних державних реєстрів Ільяшенко О.А. є єдиним законним власником ТОВ «НЕСТ» та відповідно цілісного майнового комплексу за адресою вул. Промислова, 4, смт Братське, Миколаївської області, власником якого є ТОВ «НЕСТ».

ТОВ «БМПЗ» є орендарем нерухомого майна, що належить ТОВ «НЕСТ», та рухомого майна, що належить ТОВ «Альфаексім».

Інших правомочних суб’єктів у відносинах виникнення та належності права власності на цілісний майновий комплекс, нерухоме та рухоме майно, що знаходиться за адресою вул. Промислова, 4, смт Братське, Миколаївської області немає.

До теми: Фіктивне ПДВ на підконтрольному рейдерам ТОВ НЕСТ

Жодних заперечень чи зауважень від керівника Братського райвідділу поліції (яке розслідує одне із проваджень даного рейдерства ще з 2017 року) знову не було озвучено!

Але з незрозумілих причин, за вказівкою керівник ГУНП у Миколаївській області Шайхет С.О., на територію комплексу увірвалися спецпризначенні. Внаслідок своїх неправомірних дій, вони позбавили дійсного власника заводу, потерпілого у кримінальному проваджені контролю над активом та можливістю зберегти і захистити своє майно.

Жахливим у цій ситуації є ще й те, що співробітники ТОР/ПОП під час силового заходу на територію заводу (без жодного попередження та пояснення своїх дій), не зустрічаючи опору, користуючись своїм становищем, здійснили ПОГРАБУВАННЯ співробітників приватної охорони, що перебувала на території заводу.

«Спецпризначенці» викрали особисті речі громадян та грошові кошти. Про це повідомлено керівництво ГУНП у Миколаївській області відразу, але відповідної реакції на такі неправомірні дії своїх підлеглих від Шайхета не було.

 Окрім пограбування, співробітники поліції порушили право на захист представників охорони, утримували їх понад 10 годин (під виглядом слідчих дій) і не допускали до них адвоката. Увесь час власник та представники охоронної фірми перебували під психологічним тиском та отримували регулярні погрози щодо подальшого кримінальним переслідування.

Для нас зрозумілим є те, що дії Щайхета С.О. та його підлеглих були спрямовані виключно на очищення території від законних представників та охорони з метою сприяння перебування на території заводу осіб, які не мали на це правомірних підстав.

Ані Шайхет Сергій, ані його підлеглі не змогли пояснити чому представники власника та охорона не можуть перебувати на території не чинячи нікому перешкод ні 24.08.2020 року, ні за десять днів, ні на сьогодні.

До теми: Розслідування ГО «Бізнес – Варта» стосовно взаємозв’язків у рейдерстві в Україні

Сергій Шайхет, керівник поліції в Миколаївській області, в День Незалежності України дав можливість злочину проти власності бути і розвиватися.

Як результат, маючи належні документи, підтверджені та захищені права, власники майна не змогли повернути належне майно собі, включно через особисте незаконне втручання Шейхета С.О., його заступників та керівництва Братського ВП ГУНП у Миколаївській області.

Виходячи із вартості майна, яке силовики лишили під контролем рейдерів, власник зазнав матеріальної шкоди приблизно на десятки мільйонів гривень.

Для Бізнес-Варти є очевидним, що в матеріалах справи адвокатами буде виявлено черговий якийсь «папірець», намальований рейдерами, який дав можливість злочину бути пролонгованим. Отже, нас чекають окрім кримінального провадження по керівнику Миколаївської поліції ще місяці судових чергових тяганин. Так буває тоді, коли в системі дій рейдерської групи окреме і оплачуване місце займає хтось з правоохоронців.

Не будьте, як Шайхет!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *