Діяльність АРМА потребує термінового врегулювання

ГО «Бізнес-Варта» поділяє підходи та висловлені ініціативи запропоновані народними депутатами у проекті Закону України «Про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо гарантій прав українських та іноземних інвесторів», зокрема, щодо необхідності законодавчого врегулювання:

а) зобов’язань щодо обґрунтованого пояснення АРМА можливості забезпечення ефективного управління активом, що сприятиме функціонування АРМА у площині системи стримувань і противаг з органами досудового розслідування та органами прокуратури;

б) можливості реалізації активів АРМА виключно після набрання законної сили вироку суду;

в) процедури повернення активу законному власнику у разі скасування арешту майна, що на сьогодні є одним із елементів передачі активу в управління АРМА відповідно до кримінального процесуального законодавства України.

Останнє законодавче врегулювання особливо важливим є для потерпілих від вчинення злочинів власників бізнесу, майна, оскільки останні не тільки фактично зобов’язані доводити винуватість та відновлювати статус кво щодо свого майна, активів, корпоративних прав тощо, а також потрапляють у ситуацію, коли АРМА відмовляється або ігнорує прохання власників активу у їхньому поверненні або ж використовує ці ситуацію для фактично продовження вчинення злочину, передаючи актив не власнику, а підставним компаніям, що опосередковано чи безпосередньо пов’язані з особами, щодо яких, до прикладу, й здійснюється досудове розслідування у так званих рейдерських справах.

Так, відбулося у відомому кейсі ТОВ «Братський маслопресовий завод» (ТОВ «НЕСТ»), коли законні власники відновили свої права на актив (завод у Миколаївській області загальною вартістю понад 8 млн доларів) через суди, є потерпілими у кримінальному провадженні, не отримали від АРМА свого активу на зберігання та управління.

Основним позитивним завданням, на що спрямований цей законопроект, – підвищення прозорості процесу управління майном з боку АРМА.

Окремо відзначаємо, що вбачаємо за доцільне доповнити положення статті 309 Кримінального процесуального кодексу України в частині доповнення переліку ухвал слідчого судді, що можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, пунктом про ухвали про передачу в управління АРМА.

До теми: Відкрите звернення го «бізнес-варта» до генерального прокурора україни щодо незаконного утримання активу в арма

Відкрите звернення го «бізнес-варта» до арма з вимогою повернути актив, який незаконно утримується агенством та відреагувати на запити і звернення власника активу

Ольга Матвіїва (Тригуб): «Мої права порушила АРМА! Буде суд!»

Мідзару. Кікідзару. Івадзару. АРМА та всі шанси отримати кілька премій Дарвіна лише в одній історії рейдерства, або коли процес еволюції пішов у зворотному напрямку.

Обіцянки-цяцянки, зниклі документи і рейдерські схеми – це все обвито червоною ниткою навколо АРМА!

Ольга Матвіїва (Тригуб): «Я іду в АРМА!»

Іван Мірошніченко: АРМА, Печерський суд Києва та приватний виконавець – нова глава у хрестоматії рейдерської атаки на ТОВ «НЕСТ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *