Державі необхідна повномасштабна програма захисту власності – директор ГО «Бізнес-Варта»

Державі необхідно розробити, прийняти та реалізувати повномасштабну програму захисту власності.

Про це заявила під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30.Земля» директор ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва.

Зокрема, держава повинна:

  1. Забезпечити конкурентну зміну землевласників або землекористувачів в рамках правових відносин.
  2. Створити рівні фінансові можливості для українських товаровиробників на рівні з великими агрохолдингами та нерезидентами.
  3. Гарантувати територіальну цілісність та безпеку територій в умовах інвестування у ринок землі.

«В іншому випадку, може бути дискредитовано ринок землі та втрачено позитивні можливості від його реалізації», – переконана вона.

На переконання Ольги Матвіївої, не можна стверджувати, що «епоха рейдерства» остаточно подолана, оскільки рейдерство полягає не лише в неправомірних реєстраційних діях.

«І це попри скасування акредитацій Міністерством юстиції Комунальних підприємств, у яких часто-густо працювали «чорні» реєстратори. За даними Мінюсту, 95 % неправомірних реєстраційних дій проводили саме реєстратори КП, які з 2019 року уже відійшли в минуле», – зауважила вона.

«Статистика відкритих кримінальних проваджень за фактами рейдерства не зменшується. У 2020 році було відкрито 849 таких кримінальних проваджень, тоді як у 2019 – 766, а в попередні роки – ще менше», – додала Матвіїва.

Вона переконана, що над захистом власності та оперативним відновленням порушених прав власників мають спільно працювати різні державні інституції.

Нагадаємо, Всеукраїнський Форум «Україна 30. Земля» проходить 24-26 травня за участі Президента України, членів Уряду, народних депутатів, представників дипломатичних установ, громадського сектору, міжнародних організацій та іноземних експертів. Головна тема Форуму – запуск ринку землі, який запланований на найближчий час.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *