«Бізнес-Варта» виступає проти збільшення оподаткування для аграріїв вдвічі

ГО «Бізнес-Варта» виступає проти збільшення оподаткування для аграріїв на 100%.

Про це заявив голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко, який відправив свої зауваження ПЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків з платників податків – суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері сільського господарства» профільним міністерствам народним депутатам та головам  профільних комітетів ВРУ.

Цей проект Закону, розроблений Мінфіном, містить три основні зміни до Податкового кодексу:

  1. доповнення ПКУ нормами щодо бюджетного відшкодування ПДВ лише після надходження валютної виручки на рахунок платника податку в обслуговуючому банку, та встановлення відповідного права податкових органів на отримання інформації від платника податків щодо такого надходження шляхом подання запиту про надання документів;
  2. доповнення ПКУ нормами, які встановлюють, що знищення сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин у зв’язку із форс-мажорними обставинами не є постачанням товарів, і, відповідно, сільськогосподарські товаровиробники на вартість знищеного у зв’язку із форс-мажорними обставинами врожаю або тварин, не нараховуватимуть ПДВ як на витрати, що не використовують в господарській діяльності;
  3. більшення в 2 рази ставок єдиного податку для платників 4 групи (сільськогосподарських товаровиробників).

«Перша зміна щодо відшкодування ПДВ після надходження валютної виручки в цілому є позитивною, хоча і зумовить певне затягування отримання бюджетного відшкодування, так як потрібно буде отримати повну оплату за експортований товар від нерезидента» – зазначив Мірошниченко.

«Друга зміна щодо удосконалення податкового законодавства в частині оподаткування ПДВ випадків, коли сільськогосподарські рослини, насадження або тварини ліквідуються у зв’язку з їх знищенням, втратою, загибеллю (падежем) або вимушеним забоєм внаслідок дії обставин непереборної сили є цілком позитивною. Даний крок є цілком логічним, так як виникали спірні ситуації, особливо враховуючи неврожай минулого року» – вважають в «Бізнес-Варті».

Однак, третій пункт – збільшення в 2 рази ставок єдиного податку для платників 4 групи (сільськогосподарських товаровиробників), закладене в цьому законопроєкті, є неприпустимим.

«Збільшення ставок податку відразу на 100% є занадто різким підвищенням. Дане підвищення мотивується тим, що в перехідних положення ПКУ встановлено мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки землі до 2024 року, а саме нормативна грошова оцінка є базою для визначення ставок єдиного податку для платників 4 групи», – сказав Іван Мірошниченко.

І це при тому, що держава не надала аграріям кредити, однак вже обладає податками з усіх сторін.

Однак, навіть враховуючи поточний індекс інфляції та прогнозований індекс інфляції на наступні роки, навряд чи підвищення ставок на 100% є адекватним.

Мірошниченко нагадав, що близько 8 млн га ріллі в Україні перебуває в тіні.

«Ми підтримуємо єдиний податок на 1 га землі, оскільки переконані, що всі повинні платити податки. Але таке величезне підвищення негативно вплине на велику кількість сільськогосподарських товаровиробників, адже значно підвищить податкове навантаження. Враховуючи значні збитки с/г виробників, викликані неврожаєм у минулому році, та складну економічну ситуацію через пандемію коронавірусу, доцільним є або поетапне збільшення ставок, або перегляд величини збільшення ставок єдиного податку для 4 групи», – підсумували в ГО «Бізнес-Варта».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *