Ольга Матвіїва: Готові допомогти владі в усьому, що стосується боротьби з рейдерством. Але лише відкрито, чесно і без «недоторканних»

За майже два роки своєї діяльності «Бізнес-Варта» провела велику роботу. Мабуть, значно більшу, ніж багато з інших організацій, що займаються схожою з нашою діяльністю. Нашу роботу ніяк не можна назвати офісною. Адже проблема рейдерства, що забирає левову частку нашої активності, вимагає присутності на місцях. Не лише у кабінетах місцевих чиновників, а й на полях та під заводами. За будь-якої погоди, іноді під обстрілами, під загрозою фізичного насильства.

До теми: Сутичка з охоронцями рейдерів біля Братського маслопресового заводу (Відео від 25 червня 2018р.)

Хоча невідомо ще, що гірше: ризикувати здоров’ям та життям, чи натикатися на стіни цинізму і бездіяльності в обласних Антирейдерських штабах, бачити, як ігнорують інтереси обкрадених підприємців на Комісії Мін’юсту, як затягуються судові процеси, як ховають за зачиненими дверима владних кабінетів надії тих, хто ще сподівається на справедливість.

До теми: На Миколаївщині склали план протидії рейдерам

Але ми ніколи не опускали рук. Шукали усі можливі способи та інструменти виправити ситуацію. По кожній справі, за яку взялися, якою б безнадійною вона не здавалася б. Ми надаємо їм розголосу, підтримуємо в усіх можливих інстанціях, вивчаємо документи, шукаємо схеми та взаємозв’язки між різними злочинами.Використовуємо усі можливі правові інструменти, аби захистити інтереси бізнесу і його порушені права. Депутати Міжфракційного депутатського об’єднання «Бізнес-Варта» своїми запитами, зверненнями, власною присутністю не дають спустити на гальмах жодне питання.

До теми: Створення міжфракційного депутатського об’єднання «Бізнес-Варта»

Коли ми почали роботу, дуже швидко стало зрозумілим, де прихований корінь зла рейдерства. І він не лише у Комунальних підприємствах та їхніх філіях, акредитованих Міністерством юстиції у рамках так званої «реформи», а більше у змісті тих прийнятих міністерством підзаконних актів, які регулюють їхню діяльність. Цей корінь розрісся і спотворив діяльність і КП, і філій. Задля чого це зробили високопосадовці Мін’юсту – бізнес описав у спільній заяві до Державного бюро розслідувань, одним з співавторів якої є адвокат «Бізнес-Варти» Андрій Наход. Мова йде про кримінальний злочин, вчинений самим міністром юстиції.  Адже не може протягом кількох років діяти започаткована міністерством злочинна схема без відома вищого керівництва. Більше того, бізнес переконаний, що Павло Петренко сам цю схему очолює.

До теми: Кіберполіція викрила «чорних» реєстраторів у втручанні в державні бази даних

Нещодавно почали з’являтися певні промені надії.Спочатку було затримано 24-річного Віталія Романчука, в якого було знайдено 8(!) ключів державних реєстраторів, і який здійснював за них незаконні реєстраційні дії, переписуючи бізнес підприємців на злочинців. Сподіваємося, ця кримінальна справа виведе правоохоронні органи на справжніх «бенефіціарів» діяльності Романчука. Разом з тим у мене виникає питання: чому раніше цього не було? Що заважало оперативно викривати таких реєстраторів раніше? На це питання відповіді поки що немає.

До теми: Кіберполіція викрила «чорних» реєстраторів у втручанні в державні бази даних

Василь Доценко: Підписи бізнесу, юристів і експертів під заявою про злочин міністра юстиції – справжня оцінка його роботи

А наступною позитивною новиною стало те, що Офіс президента і сам глава держави звернули увагу на проблему, створену Мін’юстом у сфері державної реєстрації. Пролунало навіть рішення зупинити діяльність усіх Комунальних підприємств на час розслідування.

До теми: Відповідальність недоторканних? Заява про злочин міністра юстиції – перша. Далі буде. Ми пояснили чому.

«Бізнес-Варта» вітає подібну ініціативу. Ситуація вже давно вийшла з-під контролю і несе у собі загрозу не лише бізнесу, а й існуванню держави загалом. Але дуже важливо, щоб ця ініціатива дала результат. Ми ж пам’ятаємо, скажімо, «діяльність» Урядової антирейдерської комісії під головуванням першого віце-прем’єра. Діяльність у лапках, тому що Комісія виявилася настільки немобільною, неповороткою та неефективною, що на стан справ із рейдерством в Україні вона ніяк вплинути не змогла.

До теми: «Бізнес-Варта» про спільну заяву представників бізнесу до ДБР

Ми за те, щоб була створена спеціальна комісія при Президентові України, яка б детально вивчила ситуацію та протиправні схеми із заволодіння бізнесом. Саме це ми виклали у зверненні до глави держави, яке 10 липня на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій» підписали десятки підприємців. Важливим є наше прохання, аби до цієї комісії увійшли представники «Бізнес-Варти».

До теми: Іван Мірошніченко на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій»

Я вважаю обов’язковим, щоб не лише було врегульовано питання щодо реєстрації і реєстрів, але щоб бізнес повернули законним власникам, а замовників і виконавців було притягнуто до відповідальності. У ланцюгу злочинних схем задіяне не лише Міністерство юстиції, а й прокуратура, правоохоронні органи, ДФС, АРМА тощо.

Для мене, як для директора активної організації, що створена з метою протидії рейдерству та незаконному поглинанню підприємств, важливо розуміти, як і з ким взаємодіяти, аби:

  • Донести перевірену інформацію щодо схем та взаємозв’язків, яка містить конкретні посади і прізвища;
  • методи, які використовували рейдери, і які призвели до репутаційних втрат держави, її інвестиційної привабливості і фактично до руйнування нашого економічно стабільного майбутнього;
  • прізвища працівників правоохоронних органів, суддів, реєстраторів, нотаріусів – усіх хто в процесі захисту бізнесу ставав на бік рейдерів, використовуючи свій службовий стан;
  • випрацювати алгоритм та механізми швидкого поновлення у правах постраждалих від рейдерів підприємців.

Сподіваємося на політичну волю і здоровий глузд Офісу президента. Чи стати його представникам національними героями, чи бути послідовниками тих, кого вони змінили на посадах – обирати їм самим. Але якщо вони займають продержавницьку позицію, то для них незамінними будуть наш досвід та знання, аналогів яким немає ні у кого.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *