Мін’юст і відновлене право: хочу – даю, хочу – забираю

Не варто радіти рано, якщо ви відновили своє право на актив і відновилися у реєстрі, або ж маєте рішення суду, яким, наприклад, визнано дії реєстратора незаконними. Або ж, навіть, якщо вбивцю власника фермерського господарства, який сам про це зізнався затримали. Або коли вас визнано потерпілим, і ви маєте на руках постанову про передачу вам майна, як дійсному власнику і потерпілому. Або якщо ви зупинили банкрутство, а заборгованість визнано фіктивною… Та й іншим різним перемогам, яким ми часто радіємо як діти, і які, на жаль, не так швидко наближають нас до реального відновлення порушених прав та контролю дійсних власників над бізнесом.

Після того, як затухають емоції, вщухає стрілянина, ЗМІ перестають говорити і писати про проблему, часто, як у грі, «прокидається мафія».

Про це я час від часу писатиму, аби показати вам «героїв» з роду ламіхуз (у тваринному світі це маленька мураха, який залазить у мурашник і завдає там шкоди: їсть інших мурах та їхні яйця, відкладає свої, аби інші їх вирощували тощо), щоб ви розуміли: потрібно заручатися підтримкою професійних, відважних адвокатів та публічністю надовго, і щоб відмовлялися носити хабарі до різних інстанцій, бо окрім того, що це злочин, це ще й шлях в нікуди, який не вирішить проблеми комплексно. Занесете в один кабінет, шановні бізнесмени, вас доженуть з іншого.

Та, хіба мені вам про це розповідати? Самі добре знаєте.

Отже, 

Частина перша. ФГ Строгого

Справа із рейдерським захопленням фермерського господарства «Строгого О.Ф.» близько року тому кілька днів була однією з центральних тем у засобах масової інформації, її тримали на контролі керівники правоохоронних структур, «Бізнес-Варта» проводила прес-конференції, публікувала найгарячіші матеріали. А наш юрист весь час знаходився безпосередньо на місці подій, зокрема, й тоді, коли найняті озброєні «тітушки» відкрили вогонь по власнику, працівникам підприємства та тим, хто прийшов підтримати Олександра Строгого.

До теми: Рейдери на Харківщині знахабніли настільки, що почали стрілянину по неозброєним людям! Є поранені!

Тоді доволі швидко («Бізнес-Варті» є з чим порівнювати, адже ми супроводжуємо ряд кейсів, у яких відновлення прав законних власників триває роками) Комісія Мін’юсту прийняла рішення скасувати записи державних реєстраторів про право власності на господарство осіб, що протиправно ним заволоділи. Наказ самому фермеру урочисто вручала перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

Але це те, що відбулося в рамках закону і моралі. А проти нас застосували механізм, що діє понад законом, принципами, і громадськими обов’язками. І тому,  попри публічні заяви вищого керівництва Мін’юсту про незаконність реєстраційної дії, попри її скасування, рейдер іде до суду і оскаржує рішення міністерства, яке не дозволило йому встановити контроль над господарством і варварськи збагатитися.

До теми: Адвокатура для Мін’юсту або Вплив неналежної підготовки представників Мін’юсту на ефективність судового захисту законних прав та інтересів громадян і бізнесу

А відстоювати позицію самого міністерства до суду йде співробітник міністерстваШевченко О.С., яка дуже дивно і непрофесійно себе поводить. Не компетентність чи якийсь не добрий умисел? Не знаю. Але новий міністр, можливо, розбереться, а ми трохи допоможемо.

На цю спеціалістку покладено обов’язок в суді довести правомірність рішення міністерства і надати докази, які підтверджують правомірність такого рішення і ці докази мають бути належним процесуальним чином оформлені. І ось саме з цими доказами і відбувається незрозуміле. Виявилось, що з невідомих причин вони відверто не відповідають критеріям, які вимагаються для того, аби прийняти їх до уваги та покласти в основу рішення по справі – копії, що надаються суду, не завірені належним чином. І цього цілком достатньо, аби суд не врахував їх при розгляді справи. А якщо немає належних доказів правової позиції – не варто й чекати її підтримки судом.

Чому так? Пані Шевченко чіткої відповіді надати не змогла. Можемо припустити, що неналежна підготовка до суду є її банальним непрофесіоналізмом. А водночас, за два роки діяльності «Бізнес-Варти» ми, на жаль, неодноразово стикалися з відвертим підігруванням посадовців Міністерства юстиції рейдерам. Нашими юристами було навіть підготовлено Повідомлення про злочин міністра юстиції Павла Петренка, який зараз розслідує ДБР. 

До теми: Підписи бізнесу, юристів і експертів під заявою про злочин міністра юстиції – справжня оцінка його роботи

На щастя, якщо можна так сказати, 2 вересня суд Окружний адміністративний суд міста Києва відклав розгляд справи через те, що на засідання не з’явився позивач. І представниці Мін’юсту не довелося червоніти за підготовку до розгляду справи  та підготовку доказів, які вона надала суду. Тож у неї з’являється час виправити свої помилки до наступного засідання. Подивимося, чи вона це зробить. 

4 вересня «Бізнес-Варта» направила звернення вже новому Міністру юстиції Денису Малюсці, у якому наголошує на зазначених «проколах» міністерства у цій справі. Ми просимо вжити усіх необхідних заходів, аби на наступне засідання представниця Мін’юсту прийшла вже підготовленою до належного представлення та захисту  правової позиції міністерства. Окремо, якщо справді причиною подібного недбальства є непрофесіоналізм співробітників міністерства, то варто було б провести перевірку відповідних осіб на профпридатність. Адже не мають платники податків утримувати тих, хто відверто не відповідає займаній посаді, чим підставляє ціле міністерство, Кабмін, державу і право в цілому.  

А у першу чергу від неналежного представлення позиції Мін’юсту постраждає фермер Олександр Строгий, по якому стріляли минулого року, чиє господарство було вкрадено, родині якого погрожували, і вони мали переховуватись, який відстояв своє право власності. І тепер, якщо суд скасує правомірний наказ Мін’юсту, то справа фактично відкотиться назад. Це, щонайменше, довга судова тяганина, збитки, репутаційні втрати тощо. Не допускати подібного, на мою думку, є справою честі для нового керівництва міністерства, яке приходить на свої посади на хвилі величезної довіри українського суспільства.А що вже виграють рейдери і «стрілки-тітушки» у цій справі, я розкажу найближчими днями у новій статті. Там теж історія гідна голівудського блокбастеру. Тож скоро зустрінемося!

А що вже виграють рейдери і «стрілки-тітушки» у цій справі, я розкажу найближчими днями у новій статті. Там теж історія гідна голівудського блокбастеру. Тож скоро зустрінемося!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *