Лабазюк закликав депутатів вирішити питання рейдерства в комплексі із питанням ринку землі

Верховна Рада має ухвалити законопроект №0858 щодо протидії рейдерству разом із питаннями відкриття ринку землі.

 Про це заявив член міжфракційного депутатського обєднання «Бізнес-Варта»,  народний депутат України Сергій Лабазюк на брифінгу в Верховній Раді України.

Депутат нагадав, що 6 листопада комітет з питань аграрної і земельної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в другому читанні законопроект №0858 щодо протидії рейдерству, автором якого він є ще з минулого скликання парламент.

За його словами, цей законопроект пропонує внести зміни до 14-ти законодавчих актів України, що врегулює питання протидії рейдерству.

Лабазюк підкреслив важливі моменти законопроекту:

  • Доручається внести відомості до реєстру щодо земельних ділянок, право власності на які виникло до 2004 року і які зараз знаходяться в паперовому вигляді.
  • Запроваджуються нотаріальні посвідчення договорів (за бажанням власників) про відчуження часток у статутному капіталі товариств, що буде гарним запобіжником рейдерству в аграрній галузі.
  • Прибираються зловживання у пролонгації договорів оренди. Зараз договір, у разі закінчення строку оренди, вважається автоматично продовженим з тими ж умовами, на яких вони були укладені.

Було більше 500 рейдерських захоплень майна фермерів

З цим було складно боротись, адже на законодавчому рівні неврегульована

Сергій Лабазюк також зауважив, що давно займається питанням протидії рейдерству в сільському господарстві.

«Народні депутати спільно з громадськістю створили організацію «Бізнес-Варта». З нашої ініціативи була створена комісія при Кабінеті міністрів, яку очолював віце-прем’єр Степан Кубів. Ми розбирали велику кількість кейсів по захопленню господарств , щось вдалось нам відстояти. Але без змін в законодавстві дане питання неможливо було врегулювати», – заявив він.

За словами Сергія Петровича, саме в комплексі, коли розглядається таке важливе державницьке питання, як продаж сільськогосподарської землі, потрібно врегулювати цілий ряд інших дій, таких як проведення ревізії земель, чіткої  оцінки землі, врегулювання на законодавчому рівні оформлення і переоформлення спадщини.

«Потрібно створити всі запобіжники, щоб не процвітало рейдерство – дати можливість інвестувати аграріям в землю і працювати», – підсумував Лабазюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *