Ольга Матвіїва (Тригуб): «Мої права порушила АРМА! Буде суд!»

Мої права порушила АРМА. Я звернулася до суду. Конкурс потрібно зупинити, бо відбір кандидатів навіть до Громадської ради далекий від чесності та об’єктивності.

Станом на 15 січня 2020 року конкурсна Комісія з підготовки проведення конкурсу з формування персонального складу Громадської ради при Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – конкурсна комісія АРМА) «передумала» допускати мене до рейтингового голосування в конкурсі по відбору кандидатів до громадської ради при Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – АРМА).

Як починалось і що відбулось…

Відповідно Закону України, склад Громадської ради при АРМА затверджується Головою з дев’яти осіб на підставі результатів конкурсу, що здійснюється шляхом відкритого рейтингового інтернет-голосування.

15 жовтня 2019 року Головою АРМА прийнято рішення про проведення конкурсу з формування персонального складу Громадської ради при АРМА та затверджено склад Конкурсної комісії АРМА для підготовки проведення конкурсу.

Для визначення кола осіб, які можуть бути включені до списка осіб за яких може проходити рейтингове інтернет-голосування, АРМА було визначено перелік умов та документів, які мають бути подані до конкурсної комісії по відбору членів до громадської ради при АРМА у визначений строк.
Конкурсна комісія АРМА визначила строк висування кандидатів від громадських організацій з 15 жовтня 2019 року до 15 листопада 2019 року включно.
ГО «Бізнес-Варта» та я, як її делегат до громадської ради при АРМА, такі документи подали у визначений строк та в повному об’ємі.
Варто сказати, що при розгляді поданих мною та ГО «Бізнес-Варта» документів, жодних зауважень до мене та «Бізнес-Варта» конкурсною комісією АРМА висунуто не було.
Відповідно до Проміжного звіту Конкурсної комісії, затвердженого протоколом від 20.11.2019 №1, МЕНЕ БУЛО ДОПУЩЕНО до участі в конкурсі щодо формування Громадської ради при АРМА та жодних зауважень до кандидатури та пакету документів висунуто не було.

В послідуючому, у зв’язку із недобором необхідної кількості кандидатів (передбачено 9 членів, подали документи 29 осіб для конкурса, комісія відібрала 6 учасників для інтернет голосування відповідно до протокола №1 від 20.11.2019 року), строк висування кандидатів та подання відповідних документів було пролонговано до 10 січня 2020 року і продовжено конкурс.

При цьому наказом АРМА від 20.12.2019 № 633, через значне навантаження, а також період річних звітностей, зміни штатного розпису визначено новий склад Конкурсної комісії,

Відповідно «новий» склад Конкурсної комісії АРМА провів новий аналіз поданих документів і на цей раз вирішив мою кандидатуру від ГО «Бізнес-Варта» не допустити до рейтингового інтернет-голосування, через надумані підстави та інші причини, які не є підставою для не допуску кандидатури до участі в інтенет-голосуванні.

І уже 14.01.2020 року нова Комісія, проаналізувавши документи, встановила не відповідність моєї кандидатури викладеним АРМА вимогам для участі в конкурсі, при чому наголошу, що рішенням конкурсної комісієї АРМА, затвердженого протоколом від 20.11.2019 №1, мене було допущено до участі в конкурсі щодо формування Громадської ради при АРМА.

Що каже конкурсна комісія АРМА?…

Комісія безпідставно та бездоказово (жодних фактів не наведено) стверджує, що я порушила умови конкурсу тим, що начебто входила до складу керівних органів політичної партії (протягом року до подачі документів в АРМА), а також висловлюючи та підтримуючи громадянську позицію суб’єкта громадянського суспільства ГО «Бізнес-Варта» та її членів, «спричинила негативний інформаційний привід як на роботу АРМА в цілому, так і на його працівників».

Також мені, як порушення конкурсних умов закидається «заполітизованість».

Хто визначив такі критеріїї та фактори, як підставу усунути мене від конкурсу до громадської ради при АРМА мені не зрозуміло.
Якими нормативними актами керувались члени конкурсної комісії АРМА також не ясно.

Такі судження та рішення Конкурсної комісії АРМА я вважаю невмотивованими, необґрунтованими та протиправними. Я переконана, що мене було не допущено до участі в інтернет-голосування з мотивів, що не є підставою для прийняття такого рішення та не відповідає положенням Порядку проведення такого конкурсу.

Таке рішення є протиправним, що не допустимо в процедурі формування органу громадського контролю за роботою АРМА.

Моя громадянська позиція щодо констатованого та оприлюдненого АРМА.

  • По-перше: Ні назви партії, ні будь-якої іншої конкретної інформації з приводу цього конкурсна комісія АРМА не вказала!
  • По-друге: я за все життя не була в жодній політичній партії, не те що в їх керівних органах!
  • По-третє: навряд чи в нашій країні відмінили свободу слова та вільне виявлення громадянської позиції (потрібно уточнити у Президента України) та тепер через громадянську активну позицію щодо незадовільної діяльності держаних органів, зокрема АРМА, мене позбавляють права взяти участь в конкурсі, результатом якого є громадський контроль за суб’єктом державної влади – АРМА.


ЗВАЖАЮЧИ НА СПЕЦИФІКУ ДІЯЛЬНОСТІ АРМА, ТО ТАМ НЕОБХІДНИЙ МАКСИМАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ТА УЧАСТЬ ГРОМАДСЬКОСТІ В РОБОТІ АРМА.

Відсторонючи мене від можливості брати участь у вказаному конкурсі, конкурсна комісія АРМА сама ж не дотримується норм, які регулюють їх діяльність. Рішення суб’єктів державної влади мають відповідати законам, постановам, порядкам тощо і єдиною мотивацією при прийнятті рішень має бути Закон.

Адже, відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На моє переконання вказані положення Конституції конкурсною комісією АРМА дотримані не були.

Що мотивувало змінений «новий» склад конкурсної комісії АРМА діяти інакше ніж попередній має встановити компетентний орган та суд. Новий склад конкурсної комісії АРМА фактично скасував попереднє рішення цієї ж комісії щодо моєї кандидатури не наводячи ні підстав ні мотивації, що наштовхує на думку про якусь приховану мотивацію «нового» складу.

Моя юридична позиція щодо рішень конкурсної комісії АРМА:

  1. Моя громадянська позиція та уся діяльність в «Бізнес-Варта» спрямована на неухильне дотримання законів держаними органами та правоохоронною системою Країни та їх посадовими і службовими особами. ГО «Бізнес-Варта» стоїть на позиції не порушеності принципів верховенства права та захисту законності і прозорої роботи державних органів на благо громадян, бізнесу та Країни.
  2. Ми не можемо спостерігати, як посадовці свавільно приймають зручні для них рішення, які суперечать закону та безкарно діють на власний розсуд.
  3. ГО «Бізнес-Варта» готує судовий позов щодо визнання незаконними та скасування протиправних рішень конкурсної комісії АРМА.
  4. Закликаю ЗМІ та інших суб’єктів громадянського суспільства підтримати мене та ГО «Бізнес-Варта» в боротьбі за дотримання Законів та правил в нашій Країні.
  5. Не можна допустити щоб до Громадської ради при АРМА увійшли люди, «зручні» певним особам. АРМА повинна працювати повноцінно і прозоро та стати взірцем про державницької позиції та надійним захистом прав та інтересів держави та бізнесу, як це описано в законодавстві про діяльність АРМА та задумувалось при її створенні.
  6. Громадська рада при АРМА не має бути чиїмось кишеньковим органом для незаконної діяльності, а має служити на благо Країні здійснюючи якісний та професійний громадський контроль за діяльністю АРМА.

Варто пам’ятати, що приймаючий зло без опору стає його посібником!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *