«Укрзалізниця» на 2 місяці відтерміновує «драконівський» Договір про надання послуг перевезень вантажів, не реагуючи на обов’язкові рекомендації АМКУ

АТ «Укрзалізниця» продовжує усіма силами боротись за право впровадження «драконівських» умов Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом.

До теми: АМКУ враховуючи рекомендації «Бізнес-Варти» зобов’язав АТ «Укрзалізниця» переглянути умови Договору надання послуг перевезень

Замість того, щоб врахувати епідемічну ситуацію, пов’язану з поширенням територією України та всього світу гострої респіраторної хвороби COVID-19 та відреагувати на ряд обов’язкових до розгляду рекомендацій, наданих Антимонопольним комітетом України (26 березня 2020 року), щодо дотримання вимог Закону України «Про захист економічної конкуренції», керівництво «Укрзалізниці» просто відтерміновує на 2 місяці введення в дію нового Договору на перевезення вантажів, про що «пафосно» повідомлено Міністерством інфраструктури України на офіційному сайті.

Про таку «ведмежу послугу» для представників бізнесу повідомив сам Міністр Інфраструктури України – Владислав Криклій.

Укрзалізниця заради підтримки бізнесу відтермінує на 2 місяці введення в дію нового договору на перевезення вантажів

Цікавою у цій ситуації виглядає позиція Міністерства Інфраструктури України, яке коментуючи рішення “Укрзалізниці” по відтермінуванню дії Договору, жодним чином не згадує обов’язок останніх виконати рекомендації АМКУ та привести Договір у відповідність вимогам чинного законодавства.

Виходить, що з метою ухилення від виконання обов’язкових вимог державного органу – Антимонопольного комітету України, посадовці «Укрзалізниці» вирішили не вводити в дію «драконівські» умови Договору на період надзвичайної ситуації в державі, коли суб’єкти господарської діяльності стоять на межі банкрутства, а економічна ситуація в державі на межі катастрофи.

Однак, як тільки ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується, то на бізнес чекають «нові покращення» умов взаємовідносин з монополістом на ринку вантажних перевезень в Україні, а саме:

  1. Відповідальність перевізника (АТ «Укрзалізниця») перед замовником послуг, в т.ч. за недотримання строків перевезення вантажів, пошкодження приватного вагонного складу, за незбереження вантажів буде в рази меншою, ніж такого ж роду відповідальність замовника перед «Укрзалізницею».
  2. Новим Договором запроваджено значно вищі тарифи за вантажні перевезення рухомим складом «Укрзалізниці».
  3. Також, введено в дію ряд нових штрафних санкцій для замовників послуг вантажних перевезень за порушення й так «нерівних» умов Договору.

До теми: Цілковитий грабунок. Представники бізнесу виступають категорично проти впровадження нового Порядку визначення плати за користування вагонами під час вантажних операцій

Нагадаємо, що як повідомлялось раніше, за стійкої позиції ГО «Бізнес-Варта» по захисту інтересів бізнесу у взаємовідносинах з АТ «Укрзалізниця», Антимонопольним комітетом України надано АТ “Укрзалізниця” обов’язкові до розгляду рекомендації, зокрема:

  • – утриматися від впровадження нового Договору про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом, окремі умови якого при наявності ознак монопольного становища УЗ на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України, можуть призвести до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання;
  • – продовжити термін дії чинного договору про надання послуг з організації перевезення вантажів до моменту завершення доопрацювання нової редакції договору з урахуванням зауважень і пропозицій наданих операторами ринку вантажних перевезень.

Проаналізувавши дану ситуацію, не тяжко прийти до висновку наскільки «Укрзалізниця» «піклується» про інтереси бізнесу, який є єдиним споживачем їхніх послуг і наповнювачем Державного бюджету України, і як виключно у власних інтересах використовує складну ситуацію, що склалася не тільки у нашій країні, а й по всьому світу.

До теми: ТОП-5 маніпуляцій ПАТ «Укрзалізниця» з розміром тарифів – В.Ткачов

Асоціація «Бізнес-Варта» продовжує стояти на сторожі захисту прав та інтересів суб’єктів господарської діяльності у взаємовідносинах з АТ «Укрзалізниця».

Надалі, ми застосуємо усі наявні інструменти для усунення “вбивчих” умов Договору монополіста на ринку вантажних перевезень залізничним транспортом (АТ “Укрзалізниця”), що розповсюджуються на підприємства, в т.ч. які є членами Асоціації “Бізнес Варта”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *