Володимир Работньов: Якщо кошти, призначені для внутрішніх водних шляхів, витрачати не за призначенням, річка не стане конкурентом залізниці та автотранспорту

Одна з основних функцій майбутнього закону «Про внутрішній водний транспорт», над яким працює сьогодні робоча групи «Бізнес-Варти» – забезпечити відповідальність держави за стан внутрішніх водних шляхів. Тому, зокрема, у законопроекті прописано, що утримувати ці шляхи, підтримувати їх у судноплавному стані має державна сервісна компанія. Один з авторів проекту закону, учасник робочої групи Володимир Работньов коротко розповів, які ж ця компанія матиме особливості у разі її введення у дію.

Робоча група «Внутрішній водний транспорт» назвала підприємство з утримання внутрішніх водних шляхів сервісним, адже саме ця характеристика найбільш коротко та чітко формулює його основну функцію. Це має бути неприбуткова структура, що фінансується з кількох джерел, і при цьому усі кошти прозоро витрачає на утримання інфраструктури ВВШ, що призначені для судноплавства.

До теми: Володимир Работньов: Кожна країна, що має внутрішні водні шляхи, регулювала їх з урахуванням у першу чергу власних особливостей

На наше переконання, не потрібно створювати нове підприємство, а слід наділити відповідними функціями та обов’язками одне з чотирьох вже існуючих, що вже займається регулюванням частини питань внутрішнього водного транспорту. 

Для того, аби воно могло виконувати увесь комплекс завдань, визначених законопроектом, воно має, по-перше, фінансуватися, а по-друге, бути підконтрольним і використовувати кошти виключно за призначенням. Адже якщо цього не буде, то матимемо ситуацію таку ж, яка сьогодні існує з морськими портовими зборами. У цьому випадку замість конкурентних переваг річка отримає конкурентні недоліки і не зможе «тягатися» з залізницею чи автомобільним транспортом.

Але конкурентність має досягатися не за рахунок податкових чи інших преференцій для окремих компаній, а саме за рахунок того, що сама структура витрат на внутрішній водний транспорт буде прозорою та знаходитиметься під контролем тих, хто вкладає власні кошти у річковий бізнес.

Задля досягнення цього законопроект встановлює ряд запобіжників. Окрім того, що сервісне підприємство має бути неприбутковим та діяти у співпраці з відповідною Радою, яка складатиметься з представників бізнесу, воно ще й не матиме можливості займатися будь-якою господарською діяльністю, пов’язаною з перевезенням чи перевантаженням вантажів. Тобто, воно не буде конкурентом для компаній, яким надаватиме послуги.

До теми: Ілля Тихонов: Питання кадрів – це основа безпеки річкових перевезень

Фактично, уся господарська діяльність сервісного підприємства полягатиме лише в оренді причалів та у проведенні аварійно-рятувальних робіт. Адже якщо одним з його завдань є підтримка фарватеру, і, наприклад, на фарватері затонуло судно, то варто було б не чекати, поки страхова компанія виплатить кошти, поки судновласник знайде чи не знайде можливість прибрати судно, а за рахунок аварійного фонду невідкладно очистити водний шлях для судноплавства, а потім вже компенсувати ці витрати.

2 думок про “Володимир Работньов: Якщо кошти, призначені для внутрішніх водних шляхів, витрачати не за призначенням, річка не стане конкурентом залізниці та автотранспорту”

  1. Посмотрите на досье Работнева и все станет ясно. Его карьера сведена к громким заявлениям, проектам, стратегиям, которые оказались пшиком. Пустозвонный глашатай бывший 4-ый механик с претензиями великого стратега – реформатора, который меняет свои подходы с одной целью – угодить очередному хозяину. Точность флотских поговорок касается и его. 4-го механика называли на судне королем дерьма, воды и пара. У него всё указанное есть в изобилии. Нет способности ДЕЛАТЬ. Одна вода и пар, превращающиеся, в лучшем случае, в ничто, а а худшем – в нечто.
    Сейчас он опять в процессе превращения. Льет воду и пускает пар… Но результат легко прогнозируем – ничего хорошего ни для страны, ни для флота, ни для моряков, ни для речников не будет. Другого и не стоит ожидать – флюгер способен крутиться в зависимости от направления воздушных потоков, но он не в состоянии что либо поднять.

  2. А вдруг что-то получится.
    Во-первых, это коллективный труд.
    Во-вторых, Работнев В.Г. таки нормативку писать умеет.
    Предлагаю вернуться к этому вопросу через год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *