Володимир Работньов: Якщо кошти, призначені для внутрішніх водних шляхів, витрачати не за призначенням, річка не стане конкурентом залізниці та автотранспорту

Громадський аудит Уряду
2

Одна з основних функцій майбутнього закону «Про внутрішній водний транспорт», над яким працює сьогодні робоча групи «Бізнес-Варти» – забезпечити відповідальність держави за стан внутрішніх водних шляхів. Тому, зокрема, у законопроекті прописано, що утримувати ці шляхи, підтримувати їх у судноплавному стані має державна сервісна компанія. Один з авторів проекту закону, учасник робочої групи Володимир Работньов коротко розповів, які ж ця компанія матиме особливості у разі її введення у дію.

Робоча група «Внутрішній водний транспорт» назвала підприємство з утримання внутрішніх водних шляхів сервісним, адже саме ця характеристика найбільш коротко та чітко формулює його основну функцію. Це має бути неприбуткова структура, що фінансується з кількох джерел, і при цьому усі кошти прозоро витрачає на утримання інфраструктури ВВШ, що призначені для судноплавства.

До теми: Володимир Работньов: Кожна країна, що має внутрішні водні шляхи, регулювала їх з урахуванням у першу чергу власних особливостей

На наше переконання, не потрібно створювати нове підприємство, а слід наділити відповідними функціями та обов’язками одне з чотирьох вже існуючих, що вже займається регулюванням частини питань внутрішнього водного транспорту. 

Для того, аби воно могло виконувати увесь комплекс завдань, визначених законопроектом, воно має, по-перше, фінансуватися, а по-друге, бути підконтрольним і використовувати кошти виключно за призначенням. Адже якщо цього не буде, то матимемо ситуацію таку ж, яка сьогодні існує з морськими портовими зборами. У цьому випадку замість конкурентних переваг річка отримає конкурентні недоліки і не зможе «тягатися» з залізницею чи автомобільним транспортом.

Але конкурентність має досягатися не за рахунок податкових чи інших преференцій для окремих компаній, а саме за рахунок того, що сама структура витрат на внутрішній водний транспорт буде прозорою та знаходитиметься під контролем тих, хто вкладає власні кошти у річковий бізнес.

Задля досягнення цього законопроект встановлює ряд запобіжників. Окрім того, що сервісне підприємство має бути неприбутковим та діяти у співпраці з відповідною Радою, яка складатиметься з представників бізнесу, воно ще й не матиме можливості займатися будь-якою господарською діяльністю, пов’язаною з перевезенням чи перевантаженням вантажів. Тобто, воно не буде конкурентом для компаній, яким надаватиме послуги.

До теми: Ілля Тихонов: Питання кадрів – це основа безпеки річкових перевезень

Фактично, уся господарська діяльність сервісного підприємства полягатиме лише в оренді причалів та у проведенні аварійно-рятувальних робіт. Адже якщо одним з його завдань є підтримка фарватеру, і, наприклад, на фарватері затонуло судно, то варто було б не чекати, поки страхова компанія виплатить кошти, поки судновласник знайде чи не знайде можливість прибрати судно, а за рахунок аварійного фонду невідкладно очистити водний шлях для судноплавства, а потім вже компенсувати ці витрати.

Посмотрите на досье Работнева и все станет ясно. Его карьера сведена к громким заявлениям, проектам, стратегиям, которые оказались пшиком. Пустозвонный глашатай бывший 4-ый механик с претензиями великого стратега – реформатора, который меняет свои подходы с одной целью – угодить очередному хозяину. Точность флотских поговорок касается и его. 4-го механика называли на судне королем дерьма, воды и пара. У него всё указанное есть в изобилии. Нет способности ДЕЛАТЬ. Одна вода и пар, превращающиеся, в лучшем случае, в ничто, а а худшем – в нечто.
Сейчас он опять в процессе превращения. Льет воду и пускает пар… Но результат легко прогнозируем – ничего хорошего ни для страны, ни для флота, ни для моряков, ни для речников не будет. Другого и не стоит ожидать – флюгер способен крутиться в зависимости от направления воздушных потоков, но он не в состоянии что либо поднять.

А вдруг что-то получится.
Во-первых, это коллективный труд.
Во-вторых, Работнев В.Г. таки нормативку писать умеет.
Предлагаю вернуться к этому вопросу через год.

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Громадський аудит Уряду
Брифінг у Верховній Раді України, присвячений питанню ринку землі

Народні депутати, члени Міжфракційного депутатського об’єднання «Бізнес-Варта» Сергій Лабазюк, Сергій Вельможний, Сергій Шахов та Олександр Сухов разом з представниками агросектору провели брифінг у Верховній Раді України, присвячений питанню ринку землі. До теми: Голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко про ринок землі в Україні Основні тези виступаючих: –          Законопроект, внесений Комітетом …

Громадський аудит Уряду
У роботі із запобігання крадіжкам на залізниці з’явився прогрес

Пограбування потягів! Це не кінофільм про історію Дикого заходу США. Це сучасні реалії української залізниці, де проблема крадіжок набуває масштабів питання національної безпеки. Адже крадуть не лише вантажі, а й навіть запчастини з вагонів. «Бізнес-Варта» вже піднімала цю тему на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій». …