Іван Мірошніченко: Податковий ПЗУ №5600 не влаштовує жодну галузь та потребує доопрацювання!

Проєкт Закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» має бути доопрацьований, щоб врахувати зауваження та інтереси усіх учасників ринку.

Про це заявив голова Ради ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко.

Проєкт Закону №5600 – це комплексний документ, який вважається найбільш всеохоплюючим щодо змін в оподаткуванні, і його ухвалення, на думку урядовців, має посприяти збалансованості бюджету. Однак цей законопроєкт не обговорювався публічно, текст його був недоступний профільним фахівцям, його навіть не було в порядку денному уряду, коли його розглядали. Він відразу з’явився у Верховній Раді.

Мірошніченко повідомив, що провів розмови з провідними бізнесменами з різних галузей і зрозумів, що жодна галузь не задоволена цим документом. Кожна галузь має своє бачення, кожна пропонує зміни, які стосуються їхніх інтересів.

«№5600 в такому вигляді, як зараз, приймати категорично не можна, треба почути всіх, кого торкається даний проєкт Закону. Бізнес має бут почутий,  і парламентарі мають прийняти здорову, збалансовану позицію, врахувавши думки та інтереси усіх, кого це стосується», – сказав Мірошніченко.

Більшість аграріїв не підтримують ПЗУ №5600, оскільки він передбачає додаткове підсилення фіскальних органів. Також проект передбачає переведення птахівників на загальну систему оподаткування із заміною єдиного фіксованого податку (4 група) на податок з прибутку.

«Напередодні відкриття ринку землі аграріям не надали кредитування, не запровадили ефективних механізмів захисту власності, а вже дають додаткове навантаження та податкові зобов’язання», – зауважив Мірошніченко.

За його інформацією, надрокористувачі теж не задоволені проєктом Закону і наразі підтримують альтернативний ПЗУ №5600-7, оскільки, на їхнє переконання, саме він містить, найбільш послідовні зміни стосовно розрахунку ренти на видобуток залізної руди та інших мінералів.   

За словами Мірошніченка, проєкт Закону про боротьбу з чорним ринком, без сумніву, необхідний. Чорний ринок сільськогосподарського виробництва має  бути вирівняний та виведений на світло за рахунок єдиного податку з гектару. Цей аспект дуже важливий, коли 40% землі, задіяної в виробництві, перебуває в тіні та вироблена продукція обертається в паралельній темній економіці. Адже ті, хто не платить податки – крадуть  у держави та людей ресурс та руйнують чесний бізнес.

В запропонованому №5600 є ряд недопрацювань:

  • Некоректно прописана група пов’язаних осіб (Зокрема, вказано, що якщо два власника-фізособи в декількох компаніях – це не група)
  • Введення права податкової застави, у випадку адміністративного чи судового оскарження рішення-повідомлення – може сприяти виникненню корупції.
  • 5% мінімальне податкове зобов’язання – це забагато. За розрахунками експертів, оптимально 3-3.5%, якщо знімається мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки.
  • До МПЗ зараховується весь розмір орендної плати за державні та комунальні землі. Водночас орендарі приватних земель зараховуватимуть до МПЗ лише 20% сплачених з орендної плати податків. Можлива маніпуляція, при якій орендарі державних і комунальних земель за рахунок зарахування орендної плати перекриватимуть МПЗ з приватних земель. В альтернативному п/з 5600-4 пропонується для державних та комунальних земель застосувати 50% коефіцієнт МПЗ, але не зараховувати до нього сплачені суми орендної плати.

В результаті незадоволення цим проєктом Закону було зареєстровано 7 (!!) альтернативних проєктів Законів. Це означає, що є великі розбіжності у баченні та розумінні, як має бути. В таких випадках треба знімати законопроект та готувати новий, проводячи професійне обговорення. 

 «Бізнес-Варта» об’єднує інтереси різних бізнесів і готова виступити об’єднавчою платформою для напрацювання спільного рішення. 

«Ми точно не можемо допустити врахування інтересів одних і не врахування інтересів інших. Тому, ми сядемо за один стіл переговорів і приймемо рішення, порадимося з членами МДО «Бізнес-Варта», залучимо інших парламентарів до діалогу», – підсумував Мірошніченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *