Старт ринку землі: директор ГО “Бізнес-Варта” озвучила основні ризики для учасників ринку

1 липня 2021 року,  – історичний день, адже в Україні офіційно стартував ринок землі. 

Але  ринок працюватиме на тих, хто підтвердив і захистив свою власність! А цей процес, як показує досвід, може відбуватися і за «законами джунглів»

Про це Ольга Матвіїва, директор ГО Бізнес-Варта наголосила на Форумі “Україна 30. Земля”.

Окрім питань, пов’язаних із контролем за дотриманням вимог  Закону про ринок землі (обсягами купівлі землі в одні руки, контроль за кінцевими бенефіціарами, тощо)  є ще одне важливе питання – це питання захисту власності та відновлення порушених прав власників. 

Ольга Матвіїва озвучила ключові питання, серед яких:

Держава не гарантує інвесторам, які заходитимуть на ринок землі,  захисту та оперативного й ефективного відновлення порушених прав! 

Попри ухвалення та подання до ВР низки “антирейдерських” законопроєктів, учасники ринку землі все одно знаходяться під ризиками втратити власність, стикнутися з перешкоджанням господарської діяльності, втратити активи.

В 2019 року з ринку були виведені так звані «чорні реєстратори», на які припадало близько 95% неправомірних реєстраційних дій. Але чи знизилися після цього факти посягань на бізнес і власність? 

На жаль ні.

Статистика свідчить, що кількість кримінальних проваджень, що пов’язують із рейдерством, не зменшується. Кількість випадків захоплення бізнесу все одно зростає.

«Тобто захист власності не потрібно асоціювати виключно з неправомірними реєстраційними діями», – зазначила Матвіїва.

 Вона додала, сьогодні ті, хто посягають на власність вільно себе почувають. «По статті 206-2 ККУ (Протиправне заволодіння майном підприємств) взагалі жодного провадження за 2020 рік не доведено до суду», – обурилась директор ГО «Бізнес-Варта».

ГО ” Бізнес-Варта” виступає за те, що державі потрібно розробити і реалізувати :

  • повномасштабну програму захисту власності, щоб захистити і в тому числі учасників ринку землі. 
  • повномасштабну просвітницьку програму, щоб кожен українець розумів свої  права та можливості на ринку землі (на чому наголошують і представники Європейського Союзу в Україні).
  • доступні прозорі фінасові ресурси учасникам ринку землі, що,  окрім іншого, убезпечить учасників ринку від тіньових грошей.
  • захист територій і суверенітету, як одного з основних ризиків в умовах ринку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *