Разом з членом наглядової ради ГС «Асоціація «Бізнес-Варта» Шотою Хаджишвілі святкуємо перемогу!

Нарешті держава надала інвесторам чітко визначені гарантії підтримки та захисту проєкту з будівництва пірсу!  

Шота Хаджишвілі доклав чимало зусиль, щоб відповідний договір між Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority і ТОВ «СП Рисоіл Термінал», яке є дочірнім Швейцарської компанії RISOIL S.A, був підписаний.

Як заявив міністр інфраструктури Україні Олександр Кабруков: «Цей проєкт обговорювався 13 років, і, нарешті ми можемо сказати, що він буде втілений. А це – 40 мільйонів доларів прямих інвестицій, більше експортних можливостей для українських виробників, нові робочі місця. Завдяки укладеному договору і держава, і інвестор мають гарантії та чітко визначені зобов’язання».

Від себе можемо додати, що цей проєкт не лише обговорювався, а й гальмувався вже навіть після того, як інвестори вклали гроші. Це був нелегкий шлях, що потребував надзвичайних зусиль інвесторів та всіх причетних. Зокрема, маємо подякувати Надзвичайному та Повноважному Послу Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Клоду Вільду, за активну позицію і підтримку інвестпроєкту. 

«Хочеться скоріше добудувати і розпочати ще більший проєкт», — зараз каже Шота Хаджишвілі.

Отже!

Це перший договір за принципом «Take or pay» підписаний між ТОВ «СП Рисоіл Термінал» і Адміністрацією морських портів України. Сторони зафіксували взаємні зобов’язання, виконання яких необхідне для завершення будівництва двостороннього пірсу на стику причалів №№10-11 в порту Чорноморськ. 

«Ми дбаємо про те, щоб результатом проєкту стало створення нових робочих місць, збільшення обсягів вантажоперевалки в морському порту і, як наслідок, експортних можливостей українських виробників. Зокрема, прийом зерна з барж і суден типу «річка-море» дозволить знизити навантаження на залізничну інфраструктуру порту і розширити логістичні можливості для наших замовників. Інвестори і вся команда Risoil послідовно працює над тим, щоб якісно реалізувати цей проєкт», — підкреслюють у Risoil.

Генеральний директор групи терміналів Risoil Євген Садовий підписав договір з виконуючим обов’язки Голови ДП «АМПУ» Олександром Голодницьким  7 вересня 2021 року в Міністерстві інфраструктури України. 

Подія відбулась у присутності Міністра інфраструктури Олександра Кубракова, а також Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Клода Вільда. 

«Порт Чорноморська потребував днопоглиблення ще 15 років тому, весь цей час ця задача з’являлася в пріоритетах і стратегічних завданнях міністерства і керівництва портів. Приватні інвестори готові були вкладати гроші, але їм потрібні були гарантії і рішучість з боку держави. Це важливий крок до розвитку портової інфраструктури», – зазначив Міністр Олександр Кубраков. 

Згідно з документом, ТОВ «СП Рисоіл Термінал» зобов’язується побудувати двосторонній пірс довжиною понад 339 метрів з можливістю приймати судна типу Panamax (СН-100), а Адміністрація морських портів України – здійснити  днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу в рамках третьої черги реконструкції операційної акваторії першого ковша Сухого лиману, з досягненням глибин 15 метрів. 

У свою чергу принцип «Take or pay» передбачає, що за умови своєчасного виконання з боку ДП «АМПУ» зобов’язань з реконструкції своєї частини інфраструктури, почнеться відлік часу, протягом якого повинна бути досягнута окупність проєкту. 

Якщо протягом зазначеного часу з ряду причин окупність за рахунок доходів від портових зборів не буде досягнуто, то портовий оператор здійснює відшкодування на користь ДП «АМПУ» в сумі різниці між понесеними ДП «АМПУ» витратами і отриманими доходами за цим проектом. 

«Це – чесні, визнані обома сторонами, правовідносини», – додав керівник ДП «АМПУ» Олександр Голодницький. 

Нагадаємо, будівництво пірсу почалося в кінці квітня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *