Ольга Матвіїва: «хто «попросив» «Бізнес-Варту» провести громадський аудит уряду?»

Хто «попросив» «Бізнес-Варту» провести аудит Уряду Гройсмана? Ще й у такий політично активний передвиборчий час. Мене вже неодноразово запитували про це. Із посмішкою, але й із зацікавленістю. Привідкрию завісу, а декого, можливо, розчарую: чварів не буде. Бо замовлень ми не приймаємо. То було виключно моє емоційне рішення. Через це відчуваю величезну відповідальність за те, що задумала, і за те, що ми з однодумцями обов’язково втілимо в життя. Через призму проблем бізнесу, які не вирішуються протягом довгого часу, ми дамо зважену оцінку роботі Кабінету Міністрів.  

До теми: Щоб наступники не повторювали помилок попередників

Ще не так давно ми мали надію на те, що Уряд може стати на бік бізнесу, зокрема, у питанні протидії рейдерству. Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва почала роботу через шалений сплеск активності рейдерів по всій Україні. Але цей механізм виявився надзвичайно неповоротким та малоефективним і не виправдав сподівань, що на нього покладалися. Відтак, починаючи «Громадський аудит Уряду», ми вирішили змінити формат роботи з урядовими органами.

До теми: Заява про проблематику діяльності міністерств для ініціативи ГО “Бізнес-Варта” “Громадський аудит Уряду”

Звісно, я чудово усвідомлюю, що для повноцінного аудиту «Бізнес-Варта» ще не має доступу до усієї необхідної інформації. Але це тимчасово. Та звернення бізнесу до нашої організації яскраво демонструють системність недоліків у роботі ряду урядових установ. За гарним фасадом реформ проглядаються справжні «Авгієві стайні», що десятиліттями ускладнюють роботу малого та середнього бізнесу в Україні.

У результаті маємо доволі низьку інвестиційну привабливість нашої держави, позиції у рейтингах зручності ведення підприємницької діяльності покращуються дуже повільно. Багатьом українцям зручніше, простіше і надійніше зареєструвати бізнес у Європі, ніж «прогинатися» чи «боротися з вітряками» в Україні. У мене є стале відчуття, що хтось свідомо гальмує розвиток нашої держави. І я хочу розібратися, хто є тим злочинцем по відношенню до народу. Не виключаю, що це цілі клани та династії, які постійно знаходяться на високих посадах, час від часу змінюючи риторику, на яку є попит виборців. 

Констатуємо: за наявності величезного потенціалу розвиток економіки триває дуже повільно. Підприємці, які наповнюють державний бюджет, створюють робочі місця, вливають гроші в економіку, роблять це не через допомогу держави, а всупереч тиску і надмірній регуляції.

До теми: РИЗИКИ ТА ВИКЛИКИ

Ми зібрали команду однодумців з продержавницькою позицією. Свідомих і небайдужих. Маємо підтримку народних депутатів. І тому вирішили «замахнутися» на «Громадський аудит Уряду». Поступово, але наполегливо. Проаналізували звернення бізнесу і побачили, що велика частина нарікань стосується роботи Міністерства інфраструктури та Міністерства юстиції. І з них ми почали.

Ми не розказуємо бізнесу, як і що йому робити. Справжні професіонали у кожній галузі, створили робочі групи, які самі напрацьовують механізми вирішення існуючих проблем. Від елементарних порад – до ґрунтовних законопроектів. Вже 10 липня на Форумі «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій» ми представимо перші результати.

До теми: Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. Висновки. План дій

Ми робимо це не заради процесу і не заради критику Уряду, який доживає останні місяці. Ми працюємо на результат. Вимагаємо здорових, зрозумілих, «без сюрпризів» умов ведення бізнесу. Нам усім потрібна сильна, стабільна, надійна держава, бо нам у ній жити і працювати. Хочеться вірити, що такі ж цілі матиме й новий Кабінет Міністрів, який буде сформований вже після парламентських виборів.

До теми: Учасники робочої групи «Вантажні залізничні перевезення».

Викликів і складнощів багато. Але ми не маємо права втратити ще 5 років, і робитимемо все від нас залежне (а як показує досвід, то навіть більше), щоб цього не сталося. Поступово наш аудит охопить інші міністерства. Це наш спільний шлях із бізнесом не на один місяць.

До теми: Володимир Балін – Голова робочої групи «Автомобільні вантажні перевезення»

Я переконана: якщо Уряд дослухається, якщо народні депутати все ж таки приділять належну увагу необхідним економічним законопроектам, результат побачимо дуже швидко. У своїй інавгураційній промові новообраний глава держави сказав, що кожен громадянин України – це президент. Напевно, так. Нехай наші рішення, наші масштаби роботи і наші здобутки будуть президентськими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *