Іван Мірошніченко: АРМА, Печерський суд Києва та приватний виконавець – нова глава у хрестоматії рейдерської атаки на ТОВ «НЕСТ».

Справу захоплення ТОВ «НЕСТ» (Братський маслопресовий завод) вже справедливо можна назвати хрестоматією із вивчення рейдерських атак на бізнес та заволодіння майном з використанням державних інституцій: державних реєстраторів, Міністерства юстиції, правоохоронних структур, прокуратури та судів.

До теми: Ваша фірма вже не ваша: як працюють брудні реєстратори

На кожний процесуальний крок та перемогу юристів «Бізнес-Варти» рейдери, маючи «вплив» на посадовців державних інституцій, які покликані захищати бізнес та власність, виставляють нову перешкоду для повернення майна законним власникам.

На кожну нашу перемогу в суді у них знаходиться своя «трійка» у Верховному суді України, яка виносить рішення, що відкидає законних власників назад на кілька кроків. Дивним чином це та сама «трійка», що вже неодноразово слухала справу, де задіяні і постраждале підприємство ТОВ «НЕСТ», і головне підприємство рейдерів ТОВ «Олтрейд2016», яке має усі ознаки фіктивності. Суддям вкотре пояснюється уся злочинна схема, але останні вишукують можливості уникнути постановлення законного рішення, порушують процесуальні норми Закону.

Отже, допоки юристи законних власників намагаються через забюрократизовані процесуальні шляхи вирішувати проблему, рейдери вільно отримують майно та актив у своє управління та безперешкодно ним володіють.

Злочинці при цьому усіляко намагаються вирвати бодай щось з території Братського маслопресового заводу. За потреби, використовують нові інституції, які сприяють їм утримувати здобуте злочинним шляхом майно.

Однією з таких структур стало Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).  На АРМА у справі ТОВ «НЕСТ» було покладене завдання ефективно управляти та зберігати майно і активи підприємства. Відповідно до законодавства Агентство несе всю повноту відповідальності за збереження речового доказу у кримінальному провадженні щодо майна Братського маслопресового заводу. Для цього до відповідного реєстру вноситься навіть запис про управителя таким майном та активами, що має бути захистом для законного власника майна на час слідства.

До теми: Зустріч членів ГО “Бізнес – Варта” з Головою АРМА Антоном Янчуком

Але сталося зовсім не так, як прописано в законах та інструкціях. Після того, як Печерський суд м. Києва (з порушенням норм та закону) виніс ухвалу про передачу речового доказу в АРМА, цей орган не здійснив жодних дій по прийняттю майна та його збереженню, що призвело до його розукомплектування та пошкодження. Рейдери намагалися за будь-яку ціну вивезти дороговартісне спеціалізоване обладнання заводу, але законні власники блокували такі спроби та ініціювали черговий обшук Головного слідчого управління Національної поліції на заводі.

До теми: Якби не АРМА, то розкрадання майна Братського маслопресового заводу можна було б уникнути

У подальшому АРМА цей речовий доказ – майновий комплекс – знову ж таки з порушенням порядку та процедури, відверто ігноруючи норми закону та інтереси законних власників, передало його особам, які відкрито заявляють про свою приналежність до незаконного заволодіння майном ТОВ «НЕСТ».

До теми: Чи прийняла АРМА в управління Братський маслопресовий завод?

Підсумуємо: Генеральна прокуратура України речовий доказ, як це прописано в законі, АРМА не передала, а посадовці цієї структури передали його зацікавленій особі. І це при тому, що сама передача Печерським судом м. Києва відбулась в активній фазі справи про банкрутство ТОВ «НЕСТ», яку ініціювали рейдери, за якої будь-яке управління майном боржника (окрім ліквідатора) скасовується та немає сили відповідно до закону. Та чи є закон вказівкою для суддів і посадовців АРМА та для проуратури?

На сьогодні завод ТОВ «НЕСТ» протиправно утримується ТОВ «ІНТЕР.ОІЛ». Жодних документів щодо порядку та процедури передачі заводу до цього підприємства потерпілі від злочину не мають. Слідству АРМА такої інформації також не надає.

Чому так? Річ у  тім, що «експертом з обладнанню» від АРМА під час обшуку на заводі 13-14 лютого 2019 року разом із іншими не менш цікавими співробітниками Агентства був громадянин, який є колишнім директором ТОВ «ІНТЕР.ОІЛ». Саме так, директор товариства, яке АРМА обрало управителем майна ТОВ «НЕСТ» під час відкритого законного конкурсу з обрання управителя. При цьому варто наголосити, що ГПУ не передало АРМА речовий доказ на зберігання та в управління.

До теми: Чи збирається АРМА виконувати рішення суду і приймати ТОВ «НЕСТ» в управління?

Постраждалі від злочину із заволодінням ТОВ «НЕСТ», оскаржили передачу в управління АРМА всього майна ТОВ «НЕСТ» у судовому порядку, зважаючи на порушення при винесенні ухвали від 05 жовтня 2018 року, порушення при прийнятті в «управління» речового доказу та на грубу неефективність і протиправність дій із «управління» речовим доказом та порушення прав власників майна, що знаходиться на території майнового комплексу  ТОВ «НЕСТ». Ці скарги до Печерського районного суду м. Києва були подані ще в лютому-березні 2019 року.

Але судді Печерського районного суду м. Києва замість визначених 72 годин на розгляд скарг, від яких залежить доля дороговартісного майна, яким управляють  не зрозумілі особи із дуже сумнівним походженням права на таке управління, беруть собі кілька місяців на розгляд. Звісно, вони судді Печерського суду Києва, і, звісно, вони вище Закону, тож їм усе дозволено.

Варто відзначити, що від такої роботи Печерського суду потерпають не лише адвокати та постраждалі від злочинів, а й інші учасники процесів, зокрема, слідчі органи, що змушені підлаштовуватись під «специфіку роботи» цього суду.

До теми: Заяви про злочин, вчинений посадовими особами АРМА, до НАБУ та ДБР

Та справа продовжується. І сьогодні рейдери запустили в схему ще одну інституцію – приватного виконавця з міста Дніпро. Він за заявою ТОВ «Олтрейд2016» про стягнення боргу із ТОВ «НЕСТ» безперешкодно потрапляє на територію комплексу ТОВ «НЕСТ», описує все рухоме майно підприємства та накладає на нього черговий арешт. Зазначимо, що йдеться про майно, яке належить третім особам, про що власники неодноразово зверталися до АРМА і просили вирішити його долю.

Приватний виконавець не просто описав та арештував майно, а ще й готує його до продажу. І це під час активної фази справи про банкрутство ТОВ «НЕСТ», що суперечить законодавству про виконавче провадження та про банкрутство. Зазначу, що про намір продати майно свідчать ще й останні маніпуляції із податковою заборгованістю ТОВ «НЕСТ», яка дивним чином на кілька днів зникла, а потім з’явилася знову.

Тобто бачимо чергове намагання рейдерів будь-що вивезти майно ТОВ «НЕСТ» та майно третіх осіб у будь-якій спосіб. А АРМА навіть не поспішає повідомити ані потерпілих, ані правоохоронців про події щодо опису майна приватним виконавцем. Хоча Агентство та ТОВ «ІНТЕР.ОІЛ» зобов’язані зберігати майно та ефективно ним управляти, а не запускати на територію усіх охочих.

Припускаємо, що ТОВ «ІНТЕР.ОІЛ», коли отримали від АРМА в управління майновий комплекс маслопресового заводу, але не отримали обладнання, тепер усіма шляхами намагаються це обладнання та майно «легалізувати» на свої підприємства.

До теми: Суд зобов’язав НАБУ розпочати досудове розслідування по діях посадовців АРМА

Сподіваємося, деталі цих оборудок ми дізнаємося за результатами кримінального провадження, яке відкрило Національне антикорупційне бюро України щодо зловживань посадовців та експертів АРМА при отриманні, управлінні та передачі майнового комплексу ТОВ «НЕСТ» в управління сторонній особі.

Глибоко переконаний, що нове керівництво країни та правоохоронних структур має дуже детально вивчити діяльність «чорного ящика» речових доказів. Діяльність АРМА має бути максимально прозорою, а не сумнівною та суперечливою як зараз.

Юристи та адвокати ГО «Бізнес-Варта» готові поділитись досвідом та пропозиціями до роботи Агентства та порядку і процедури управління майном, на яке накладено арешт у кримінальних провадженнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *