Цілковита перемога над «соєвими правками»!

Два роки боротьби нарешті увінчались успіхом і аграрії таки виграли цю війну, з чим я вітаю кожного, хто приклав до цього руку.
Верховна Рада України таки прийняла законопроект №1210, одна із норм якого остаточно скасовує так звані «соєві правки»!

Те що намагались донести до уряду аграрії протягом двох років нова влада нарешті почула та прийняла до уваги!

Епопея із так званими соєво-ріпаковими правками почалася наприкінці 2017-го року. Тоді в Парламенті, у процесі прийняття Державного бюджету на 2018 рік, намагались «пропхати» дискримінаційні поправки, що стосувалися відміни відшкодування ПДВ на операції з експорту соняшнику, сої та ріпаку.

Дуже добре пам’ятаю момент, коли вже у сесійній залі ВР прийняття проекту спочатку затягували, а потім на ще теплих 170 аркушах, які тільки зійшли з-під друку, нардепам принесли готовий законопроект і було розпочато його розгляд.

Це був повний шок!

Даний законопроект зі згаданими нормами просто швидко провели у профільному податковому комітеті ВР за процедурою другого читання, навіть не провівши публічних обговорень із аграріями та народними депутатами з аграрного комітету ВР!

По суті, це призводило би до катастрофічних наслідків. Збитки для аграрія становили б 14-16 млрд гривень щороку. Ніхто не проти підтримати переробну галузь, але не за рахунок товаровиробника. По-перше, це потягло би за собою прямі втрати від невідшкодування експортного ПДВ, а по-друге – різко би впала закупівельна ціна на сировинну продукцію товаровиробників. Тобто, багаті переробники (найпотужніші з яких і пролобіювали прийняття такого рішення) стали би додатково заробляти за рахунок фермерів, а малі і середні аграрії-товаровиробники вже посеред сезону повинні були у будь-який спосіб пристосовуватись до нових правил гри.

Детальніше про те як це відбувалося та до чого могло призвести – читайте тут:

Епопея із експортним ПДВ на олійні культури продовжується. Хто ж виграє у цій шахматній партії?
«Олійні баталії» у самому розпалі. Кому ж насправді вигідне невідшкодування ПДВ на операції з експорту олійних культур
Аграрні асоціації закликають президента підписати законопроект №7403-д у найкоротші терміни

Тоді ми, народні депутати, разом з аграріями твердо показали свою позицію! Аграрні об’єднання, які входять до ВАФ (Всеукраїнський Аграрний Форум) та ВАР (Всеукраїнська Аграрна Рада), стали на захист своїх прав, вийшли на пікети, перекрили автомагістралі, задля того щоб уряд їх почув.

Влада намагалась іти на поступки, щоб трішки «остудити» обурення в суспільстві, проте все одно утискала права аграріїв!

Цілих два роки ми пліч-о-пліч боролись за ліквідацію «соєвих правок» і нарешті – частково перемогли, коли прийняли законопроект №7403-д, коли повернули повернення ПДВ, якщо експортером є товаровиробник. Проте це було часткова перемога та «менше зло». Автором цього законопроекту був я з колегами.
14 січня 2020 Верховна Рада України таки прийняла законопроект №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», одна із норм якого остаточно скасовує так звані «соєві правки»!

Дякую Верховній Раді за таке рішення!

А також особливо вдячний аграріям за те, що зайняли стійку позицію, вистояли і таки вибороли свої права, об’єднавшись в єдину силу!

Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *