Відновлення довіри до правоохоронних органів має стати одним з пріоритетів державної політики

“Відновлення довіри бізнесу та інвесторів до правоохоронних органів – має стати одним із пріоритетів державної політики.” – Про це заявила директор ГО “Бізнес-Варта” Ольга Матвіїва. 

Довіра може бути повернена через призму ефективного та оперативного досудового розслідування у випадках з порушеними правами власності та відновленню таких прав.

Із багатьох зрозумілих причин, що підтверджені фактами рейдерства, стало очевидним, що це завдання для керівників правоохоронних органів  буде з  «двома зірочками». Проти фактів не підеш, як – то кажуть. Статистика прокуратури, індивідуальні історії – красномовні. 

Проблема в органах досудового розслідування  є і її потрібно визнати. Часто у проблеми є причини, які мають свої Прізвища та посади. 

Але на ефективність досудового розслідування вплине також наявність та застосування новітньої актуальної сьогоденню методики розслідування злочинів проти власності та зміни до процесуальних дій.

На думку ГО «Бізнес-Варта» є доцільним і давно на часі :

  1. Розробка спільного наказу (що затверджує методичні рекомендації) Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції України, Офісу Генеральної прокуратури, та Державного геокадастру,   яким врегулювати порядок і процедуру фіксації, розслідування злочинів проти власності, недобросовісного поглинання, захоплення бізнесу чи власності, втручання у функціонування державних реєстрів та просторових карт, порушення порядку вчинення нотаріальних та реєстраційних дій;
  2. Створення окремої структурної одиниці у системі органів внутрішніх справ та органів прокуратури (в частині виконання функції процесуального керівництва) щодо здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти власності, недобросовісного поглинання, захоплення бізнесу чи власності, втручання у функціонування державних реєстрів, порушення порядку вчинення нотаріальних та реєстраційних дій; розробити положення про порядок їхньої роботи.

Важливим у роботі такого підрозділу, окрім проведення ефективного та оперативного досудового розслідування має бути:

  • проведення аналізу, формування цілісної інформаційно-аналітичної бази даних, багатокомпонентної достовірної статистики про посадових осіб, співробітників правоохоронних органів, суддів, державних реєстраторів, нотаріусів, членів організованих злочинних груп, що системно, регулярно та організовано реалізовують неправомірні  дії по заволодінню майном та активами;
  • проведення аналізу, формування цілісної інформаційно-аналітичної бази даних, багатокомпонентної достовірної статистики негативних економічних наслідків від злочинів пов’язаних із заволодінням активами бізнесу (втрати бюджету від несплати податків, втрати робото\місць, створення фіктивного ПДВ там його відшкодування, втрати людських життів у справі, тощо ),  що виникли внаслідок вчинення кримінального правопорушення відповідної категорії.

1 про “Відновлення довіри до правоохоронних органів має стати одним з пріоритетів державної політики”

  1. Погоджуюся з авторкою, що проблема досудового розслідування є найкритичнішою. Пропоную подивитися на неї також зі сторони “конкуренції”. Наші органи часто корумповані, не надто кваліфіковані та реально перевантажені. Думаю, що якщо дати більше прав адвокатам збирати докази, як приватним детективам, і доводити кримінали до суду, ситуація змінилася б на краще. В поліції монополія у цьому питанні і тому, там процвітає корупція.
    Стосовно корупції в судах, можливо суд присяжних міг би вплинути на “вартість” рейдерства і зробити його надто дорогим і ризикованим задоволенням.
    Бажаю успіхів у Вашій роботі! Ви молодці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *