Щодня в Україні відбувається щонайменше одна незаконна дія в реєстрах майнових прав

23 вересня, на спільній прес-конференції ГС «Асоціація «Бізнес-Варта» та проекту журналістських розслідувань «Наші гроші» ми пообіцяли оприлюднювати інформацію щодо конкретних випадків незаконного захоплення власності.

Отже за результатами моніторингу роботи Колегії розгляду скарг на дії реєстраторів, яка діє про Офіс протидії рейдерству та судового реєстру, щодо випадків незаконного захоплення активів підприємств та незаконних дій у реєстрах ми змушені констатувати: щодня в Україні відбувається щонайменше одна незаконна дія в реєстрах майнових прав.

Деякі з цих випадків просто кричущі! Як, наприклад, випадок Хустському районі Закарпатської області, де держреєстратор Велятинської сільської ради Михайло Горщар на підставі підроблених документів зареєстрував право власності «ОТП Банк» на будівлю кафе та магазину у м. Ужгород, право власності за «Укрсоцбанком» на приватну квартиру та переписав два житлових будинки з надвірними будівлями та спорудами на ТОВ «Кредитні ініціативи».

При цьому слідство встановило, що принаймні деякі з заяв на зміну власників заявники не підписували – їхні підписи було підроблено. А самі об’єкти на момент перереєстрації були арештовані виконавчою службою, а відтак не могли бути передані іншому власнику.
Не зважаючи на такі кричущі факти, суд не побачив підстав для заборони панові Горщару доступу до державних реєстрів – хоча йому й призначено домашній арешт, але він і надалі має можливість вносити у реєстри зміни щодо зміни власників того чи іншого майна.

Ми будемо продовжувати стежити за роботою правоохоронних органів та судів щодо справ які стосуються незаконних правочинів і дій у реєстрах та привертати увагу громадськості до таких випадків. Адже проблеми з державною реєстрацією та захистом власності досягли такого рівня, що напряму впливають на економічну безпеку країни.

Закликаємо українське суспільство не залишатись байдужими до незаконного захоплення власності та повідомляти на про бездіяльність або незаконні рішення правоохоронних органів та судів. Лише консалідувавшись, ми зможемо подолати це ганебне явище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *