Давидов & Ко: привласнення чужих активів та антикорупціонери

Впродовж останнього часу нами здійснюється захист товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-торговий дім – ЛС» (далі ТОВ «ІТД-ЛС»), яке потерпіло від протиправних дій організованої групи, до складу якої входили на той час посадові особи ПАТ «Креатив», в тому числі його засновник – депутат Верховної Ради 8 скликання, який за співучасті із головою правління даного підприємства Давидовим Юрієм Георгієвичем, генеральним директором Бойком Олександром Миколайовичем,  головним бухгалтером ПАТ «Креатив», директором департаменту масло-екстракційного напряму та комерційної діяльності – Бугерою Костянтином Вікторовичем та власним сином розробили стійку злочинну схему привласнення майна суб’єктів підприємницької діяльності аграрної сфери економіки в особлио великих розмірах, з метою отримання без подальшого повернення кредитних коштів у державних та комерційних банках, таких як «Укргазбанк», «Укрексімбанк», «Ощадбанк» та «Піреус Банк», а також проведення фінансових оборудок між фіктивними підприємствами для безпідставного відшкодування податку на додану вартість та легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

На підставі договорів відповідального зберігання  укладених між головою правління ПАТ «Креатив» Давидовим Ю.Г. та ТОВ «ІТД-ЛС», останнє передало, а ПАТ «Креатив» прийняло на зберігання насіння соняшнику масою 3983,5 т на загальну суму 37441610 грн., що підтверджується актами прийому-передачі насіння соняшнику від ТОВ «ІТД-ЛС».

До теми: Весна прийшла. Кого саджати? Частина 1 «Про НАБУ і САП»

Згідно вищевказаних умов договір зберігання ПАТ «Креатив» не було наділеним розпоряджатись майном ТОВ «ІТД-ЛС», в тому числі здійснювати його переробку та реалізацію.

Виглядає так, що в подальшому, посадові особи ПАТ «Креатив» здійснили переробку насіння соняшнику, належного ТОВ «ІТД-ЛС» в кількості  3983,5 т на шрот та олію та внесли до офіційних документів – балансових довідок недостовірні відомості про наявність на праві власності олії соняшникової (дезодорованої) з метою її подальшого використання в якості заставного майна для одержання кредитних коштів у банківських установах.   

Підтвердженням протиправності дій вищевказаних посадових осіб ПАТ «Креатив» численні докази, які містяться в матеріалах кримінального провадження  №12015120020007805 від 22.08.2015, що є в розпорядженні Національного антикорупційного бюро України.

Внаслідок такої схеми вказані особи протиправно заволоділи майном – ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС»  на загальну суму понад 37 млн. грн., ймовірно незаконно отримали та в подальшому не повернули кредитні кошти державним банкам – АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ «Укргазбанк» на загальну суму понад 15 млрд. грн., а комерційному банку – ПАТ «Піреус Банк МКБ» на суму понад 15 млн. доларів США.

До теми:«Подвійні стандарти» антикорупційних прокурорів чи свідоме «злиття матеріалів кримінального провадження»

Слід зазначити важливу деталь у розслідуванні цих резонансних справ: розслідуванням діянь (процесуальне керівництво) у справах де фігурантами є посадовці ПАТ «Креатив», у справа ТОВ «ІТД-ЛС» та у справі нанесення шкоди «Ощадбанку» на десятки мільйонів доларів, здійснюється одним прокурором САП.  

На даний час кримінальне провадження №12015120020007805 від 22.08.2015, розпочате за фактом привласнення майна ТОВ «ІТД-ЛС» перебуває в провадженні детектива Національного антикорупційного бюро України   Цвєткова Ю.С. Процесуальне керівництво здійснюється прокурором Другого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в судіСпеціалізованої антикорупційної прокуратури Мусіякою В.В.     

В ході здійснення процесуального керівництва у даному кримінальному провадженні, Мусіяка В.В., всупереч присязі прокурора, передбаченої ч.1 ст. 36 Закону України «Про прокуратуру», а також вимог ч.ч. 3,4 ст. 19 цього ж Закону, маючи достовірні підстави вважати, що в діях голови правління ТОВ «Креатив» Давидова Ю.Г. вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, при наявному в матеріалах справи письмовому повідомленні про оголошення Давидову Ю.Г. підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, за результатами вивчення вищевказаних матеріалів кримінального провадження, 21.12.2019 умисно виніс, завідомо незаконну постанову про закриття кримінального провадження. 

Дуже ймовірно, що прокурор Другого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Мусіяка В.В., достовірно знаючи, що в діях голови правління ПАТ «Креатив» Давидова Ю.Г. містяться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, маючи достатні докази та підстави для складання відносно Давидова Ю.Г. обвинувального акту та направлення його до суду для розгляду по суті умисно, діючи в інтересах останнього, з метою одержання неправомірної вигоди, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч інтересам служби,  21.12.2019 виніс завідомо незаконну постанову про закриття кримінального провадження №12015120020007805 від 22.08.2015, що спричинило тяжкі наслідки  у вигляді завдання збитків інтересам ТОВ «ІТД-ЛС» на загальну суму 37 441 610 грн., чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.364 КК України.

На даний час слідчими Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатим за заявою представників ТОВ «ІТД-ЛС», за фактом зловживання прокурором Другого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Мусіякою В.В., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Окрім того, було оскаржено до ВАКС вказану протиправну постанову Мусіяки В.В., але з процесуальних підстав, скаргу не задоволено, через не підслідність ВАКС. Було запропоновано оскаржити дії прокурора САП до Соломянського суду м.Києва.

Соломянський суд м.Києва по сьогодні жодної відповіді на подану скаргу не надав.

Зважаючи на те, що справу  щодо Давидова Ю.Г. прокурор Мусіяка В.В. закрив, а формулювання постанови викладені таким чином, що виглядає очевидним, що уся справа ПАТ «Креатив» щодо ТОВ «ІТД-ЛС» може вважатися закритою (прокурор вказує на відсутність криміналу, а наявність лише цивільно-господарських відносин), то юристи ТОВ «ІТД-ЛС» пішли шляхом реєстрації нового кримінального провадження саме щодо конкретних посадовців та бенефіціарних власників ПАТ «Креатив».

Серед таких: депутат Верховної Ради 8 скликання, голова правління Давидов Юрій Георгієвич, генеральнй директор Бойко Олександр Миколайович,  директор департаменту масло-екстракційного напряму та комерційної діяльності – Бугерою Костянтином Вікторовичем та інші.

На усі заяви та повідомлення про злочин з НАБУ відповідь одна – немає необхідності реєструвати нове кримінальне провадження, адже існує кримінальне провадження №12015120020007805 від 22.08.2015, яке якраз було закрито відносно фігуранта Давидова Ю.Г., а відносно народного депутата 8 го скликання, очевидно, слідчих дій не починалось. Пишуть, що проводяться слідчі дії. Але руху у справі немає.

Виглядає ймовірним той факт, що відбувся «договорняк» коли в обмін на активну позицію Давидова Ю.Г. у справі «Ощадбанку» проти народного депутата 8 го скликання, Давидов Ю.Г. отримав закриття справи щодо себе. При цьому закриття справи відбулось таким чином, щоб у цій справі слідчої перспективи довести справу до суду не було, щодо будь-кого з фігурантів.

На таку думку наштовхує те, що жодним чином не просувається досудове розслідування у кримінальному провадженні №12015120020007805 від 22.08.2015, розпочатому за фактом привласнення майна ТОВ «ІТД-ЛС» на суму понад 37 млн. грн., підозра щодо винної особи – Давидова Ю.Г. скасована(шляхом винесення прокурором САП Мусіякою В.В. незаконної постанови про закриття кримінального провадження стосовно особи), інших підозрюваних не встановлено, збитки потерпілій стороні не відшкодовані, при тому, що слідство в загальному триває понад 5 років.

 І на сьогодні на наші клопотання у справі, яка формально ще існує, але як вищевказано, жодним чином не просувається, отримуємо відмови детектива НАБУ Цвєткова Ю.С. у задоволенні клопотань про проведення слідчих і відмови у проведенні слідчих дій відносно усіх вище перелічених фігурантів (екс-нардепа,., Давидова Ю.Г. та інших).

На бездіяльність детектива НАБУ було подано скаргу до ВАКС. Іншого шляху розслідувати справу, де через схеми визначені особи протиправно заволоділи майном – ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС»  на загальну суму понад 37 млн. грн., а також ймовірно незаконно отримали та в подальшому не повернули кредитні кошти державним банкам (АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ «Укргазбанк») на загальну суму понад 15 млрд. грн. та комерційному банку (ПАТ «Піреус Банк МКБ») на суму понад 15 млн. доларів США на сьогодні не можливо.

У цій справі від ВАКС ми очікуємо рішення яким би було зобов’язано НАБУ нарешті розпочати виконувати свою роботу, якої від них чекає бізнес та інвестори в нашій країні, а не займатися відписками та доповідями про потужну діяльність та викриття.

Справа у ВАКС буде слухатись 25 червня 2020 року на 11.00 год. за адресою м. Київ, вул.. Хрещатик, 42 А, суддя Воронько В.Д.. Даний суддя розглядав скаргу ТОВ «ІТД-ЛС» на закриття справи Мусіякою В.В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *